Krawiec Wiśniewski

Niepasujący Garnitur? 3 Sposoby Jak To Sprawdzić

3 zasady źle dobranego garnituru

3 sposoby, jak sprawdzić, czy garnitur jest dobrze dopasowany

Większość mężczyzn kupując garnitur, nie jest w stanie ocenić, czy rzeczywiście wybrany model jest dla nich. Często podejmują decyzję pod wpływem osoby sprzedającej albo idą za głosem swojego serca. Niepasujący garnitur może być jednak problemem, nie, tylko jeżeli chodzi o nieumiejętny wybór, ale szczególnie w wymagającej takiego ubioru pracy. Garnitur jest wtedy poniekąd Twoim narzędziem pracy i mimo wysokiej ceny, źle dobrany zrujnuje każdą próbę zrobienia dobrego wrażenia. Nie każdy mężczyzna na co dzień ubiera się w garnitur. Większość korzysta z takiej garderoby od święta: wesele, rocznica, inne ważne wydarzenie. Natomiast to ważna stalówka, zwłaszcza dla właścicieli firm, pracowników wysokich szczebli, ponieważ garnitur może wpłynąć na ich sukces. Zakup niskiej jakości garnituru, który nie pasuje, może mieć odwrotny wpływ. Oto trzy znaki, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chcesz mieć pewność, że garnitur jest do wymiany.

Spodnie są zbyt długie lub krótkie

Jest to, niestety, powszechny problem. To pierwsza oznaka źle dobranego stroju. Najczęściej taka sytuacja wymaga jedynie drobnych poprawek krawieckich, ale są też sytuacje, że taka poprawka nie poprawi całej kompozycji. Długie spodnie sprawiają, że będziesz wyglądał niechlujnie, a do tego na niższego niż w rzeczywistości. Jeśli spodnie marszczą się, kładąc się na butach, a co gorsze, gdy dzieje się tak w momencie dotyku ziemi, to ewidentnie są one za długie. Natomiast spodnie, które odsłaniają kostki lub o zgrozo więcej nogi, są zbyt krótkie. Tak jak przy krótkich spodniach nic nie zrobisz, tak przy długich można nanieść poprawki krawieckie, które nie zawsze przyniosą pożądany efekt. Najlepiej, gdyby zadbać o dopasowanie zaraz przy zakupie garnituru.

Ramiona marynarki są zbyt ciasne lub luźne

Szukając marynarki, upewnij się, że w ramionach szycie jest w miejscu, gdzie ramię się kończy. Powinieneś czuć, że marynarka przytula się do Ciebie. Niestety zbyt wiele luzu, czy ewidentna ciasnota sprawi, że marynarka nie będzie leżeć naturalnie. Najlepszym wyjściem będzie uszycie całego garnituru u dobrego krawca. Samą marynarkę oczywiście również możesz zlecić do uszycia, jednak na pewno nie ubierzesz jej do innych spodni garniturowych, które przykładowo posiadasz.  Zamiast kupować garnitur w sieciówce, mimo zagwarantowanych często poprawek, lepiej pomyśl o nim jak o inwestycji na całe życie. Wybierz wysokiej jakości garnitur szyty specjalnie dla Ciebie, który będzie pasował perfekcyjnie. Może przekona Cię również fakt, że garnitury mimo różnych rozmiarów, nie będą pasowały do każdej sylwetki.

Zbyt długie lub krótkie rękawy marynarki

Rękawy, które są albo zbyt długie lub krótkie nie pozostawią dobrego wrażenia. Sprawdź, czy Twoja marynarka jest odpowiednio dobrana, stosując te kilka reguł:
  • Przymierzając marynarkę, opuść ręce luźno wzdłuż sylwetki ciała, następnie sprawdź, czy rękaw kończy się około 1-2 cm nad nadgarstkiem. Najlepiej sprawdzać to na założonej koszuli, której mankiet powinien być widoczny.
  • Marynarka powinna dzielić sylwetkę na pół i kończyć się zaraz za pośladkami. Krótsze marynarki nadają się do stylizacji casualowych.
Warto też wspomnieć o pierwszym guziku marynarki. Ten tradycyjnie umieszczany jest w okolicach talii. To sprawia, że marynarka zachowuje naturalne proporcje. Najbezpieczniej wybierać klasyczne rozwiązania, czyli marynarka odpowiedniej długości, gdzie 1 guzik jest na wysokości talii. Jeżeli natomiast stawiamy na stylizacje casualową, wysokość zapięcia marynarki ma mniejsze znaczenie.

Garnitur szyty na miarę — inwestycja na całe życie

Podsumowując, pomyśl o swojej garderobie jak o inwestycji. Nie decyduj się na zakup tańszych garniturów lub okazyjnych garniturów, ponieważ raczej tylko zaoszczędzisz pieniądze. Pamiętaj, że pieniądze wracają, ale zepsuta reputacja jest prawie niemożliwa do odzyskania. Zaoszczędź sobie tez bólu głowy związanego z korektami posiadanych garniturów i spraw sobie taki na zamówienie, szyty tylko dla Ciebie. Jeśli szukasz pracowni krawieckiej z doświadczeniem, to dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc! Konsultacje w naszej pracowni są bezpłatne!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top