Krawiec Wiśniewski

Garnitur ślubny – wybór nie jest taki trudny

Garnitur ślubny. Jak wybrać?

Jeden z najważniejszy dni w Twoim życiu zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz jaki garnitur ubrać? Ilość informacji od najbliższych, porady w internecie, po prostu niekończąca się historia, a Ty ciągle niezdecydowany. Garnitur ślubny to nie taki trudny wybór, jak może Ci się wydawać. Czas więc poświęcić chwilę, zostawić rady wszystkich „zaangażowanych” w Twój ślub, i przeczytać rad ekspertów w dziedzinie — krawcy z krawiecwisniewski.pl na ratunek. Ślub, a dokładnie dzień ślubu, to tylko Twój dzień i nie ma nic, co powinieneś lub nie powinieneś zrobić. Przedstawiamy pięć „zasad”, których naprawdę nie musisz przestrzegać.

Ślub to również święto mężczyzny

Od zarania dziejów wszystkie gwiazdy na niebie wskazywały, że to panna młoda jest najważniejszą osobą w dni ślubu. My nie do końca się z tym zgadzamy. Przecież to tak samo Twój dzień, jak i Twojego partnera, w końcu jesteście parą, prawda? Oczywiście mężczyźni inaczej niż kobieta podchodzą do pewnych spraw i nie inaczej jest podczas przygotowań do ślubu. Trochę utarło się, że pan młody powinien wyglądać klasycznie, ale to nie jest prawda. Oczywiście całość z panną młodą powinna być spójna, ale niekoniecznie w 100%. Po prostu pamiętaj o swoich potrzebach i rozmawiaj o nich z partnerką. Przykład: Jeżeli marzysz o aksamitnym garniturze w dniu ślubu, zrób to. Prawda jest taka, że bez względu na to, co ubierzesz, nigdy nie przyćmisz panny młodej, jeżeli razem o to zadbacie.

Podążaj za tradycją, która zawsze się obroni.

Tradycja odgrywa ogromną rolę w naszym życiu, szczególnie na weselu. Niezależnie od tego, czy chodzi o zwyczaje, jedzenie, czy właśnie ubrania, wydaje się, że tradycja często „dyktuje” przebieg dnia ślubu. I bardzo dobrze. To ważne. Natomiast nie musi to dotyczyć Twojego garnituru ślubnego. Klasyka jest ponadczasowa i jesteśmy jej fanami i zwolennikami. Lubimy tradycyjne garnitury, czy smokingi, ale przecież nuta nowoczesności nikomu nie zaszkodziła. Nie musisz wyglądać jak Twój dziadek w dniu ślubu. Możesz wyglądać elegancko, ale pomyśl o modnych akcentach, które wprowadzą strój ślubny do tego stulecia. Kolorowe poszetki, dzianinowy krawat, lekko ekstrawagancka mucha? Jeżeli spojrzysz właśnie w tę stronę, jesteś na dobrej drodze.

Musisz mieć smoking.

Smoking dla pana młodego, smoking dla drużby, smoking dla… cóż, rozumiesz. Naszym zdaniem smoking to klasa sama w sobie, ale to nie znaczy, że musisz go mieć. O ile twoja ceremonia i następujące po niej przyjęcie nie są wyjątkowo formalnymi wydarzeniami, nie ma potrzeby „stroić” się w smoking. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, iż jest to wybór naprawdę dobry, jeżeli chcesz podkreślić swój klasyczny charakter. My je kochamy. Jeśli po prostu smoking Cię nie przekonuje, to masz do tego prawo. Wyjściem będzie zakup garnituru w kolorze granatowym lub czarnym, który będziesz mógł nosić przez cały rok. To prawdopodobnie lepsza inwestycja dla praktycznych. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że jeżeli chcesz zainwestować w garnitur, to tylko szyty na miarę. Wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, tylko dla Ciebie.

Musisz być „śmiertelnie” poważny

Twój dzień ślubu jest dniem świętowania i radości. Tak samo radosny powinien być czas przygotowań. Baw się dobrze przez cały czas, szczególnie przy wyborze stroju na ślub. Pamiętaj, że to ma być radosne, więc możesz to odzwierciedlić w swoim wyborze. Wcale nie sugerujemy, żebyś poszedł na całość, po prostu nie musisz ubierać się tak, jakbyś uczestniczył w pogrzebie lub nudnym spotkaniu biznesowym ze szczególnie wybrednym klientem. Niech Twoja osobowość zabłyśnie, czy to przez kolory, wzory czy materiały. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie, ale cokolwiek zdecydujesz, nie dopuszczaj do sobie myśli, że „czarny to jedyny słuszny wybór”. Krawiec Wiśniewski od 4 pokoleń doradza i realizuje najbardziej wymagające projekty. Zrealizujemy i Twój.

Musisz dopasować się do otoczenia

„Czy te piękne kwiaty na stole mają ten sam kolor co krawat pana młodego”? Takiego pytania chyba chciałbyś uniknąć na swoim ślubie? Razem ze swoją partnerką nie dajcie się wciągnąć w te „wariacje”. Możecie bardzo żałować ewentualnej decyzji, gdy „wszystko” wiąże się ze ślubem w jakimś jednym kolorze przewodnim. Łączenie kolorów ubioru z otoczeniem może się sprawdzić, ale musi być przeprowadzone w sposób dyskretny. Jeśli jest to zbyt oczywiste, całość wygląda mniej niż imponująco. Twój garnitur ślubny może stracić cały „look” i wszelkie pozory dobrego stylu.

Podsumowanie:

Zanim skończymy, damy Ci jedną złotą zasadę, której po prostu nie wolno złamać. Pozostań wierny sobie, jednak zawsze z pomocą  profesjonalistów. Na rynku jest wiele firm szyjących stylowe garnitury ślubne na zamówienie, jednak nie wszystkie robią to z pasją. Nasza pracowania zapewnia doradztwo i obsługę na najwyższym poziomie. Już od 4 pokoleń, biorąc pod uwagę trendy, szyjemy garnitury i smokingi dla każdego, kto docenia dobry styl. Napisz do nas lub zadzwoń. Na pewno znajdziemy słuszne rozwiązanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top