Krawiec Wiśniewski

Jak wybrać właściwe buty do garnituru?

Jak prawidłowo dobrać kolor butów pod kolor garnituru.

Jak wybrać buty pod konkretny kolor garnituru. Praktyczny poradnik

Niezależnie od tego, jak wyrafinowany jest Twój styl lub jak wyrazisty jest Twój garnitur, ogólne wrażenie zależy w dużej mierze od tego, jak Twoje buty uzupełnią Twoją garderobę. W związku z tym, że wzornictwo jest coraz bardziej popularne. Wybór butów stał się równie ważny, jak garnitur, z którym się je nosi. Z tego powodu wybór i dopasowanie odpowiedniej pary do stroju jest decyzją, która musi być traktowana poważnie. Decydując, które buty będą najlepiej „współpracować” z Twoim strojem, musisz wziąć wiele elementów pod uwagę. Decyzja najczęściej nie jest tak oczywista, jak Ci się może wydawać. Warto pamiętać, że nieprzemyślany dodatek, może ukazać nas w niekorzystnym świetle. Z tego powodu, jesteśmy tutaj, aby przeprowadzić Cię, ale przede wszystkim nauczyć, przez wszystkie etapy, których zakończeniem będą perfekcyjnie dopasowane buty.

Buty do granatowego garnituru

Najlepiej komponują się z butami w kolorze: czarnym, brązowym, czerwonym lub bordowym. Navy blue, czyli ciemny granat jest młodzieżowym i uniwersalnym kolorem, który doskonale równoważy elegancki i swobodny styl, dzięki czemu idealnie nadaje się do biura lub na bardziej wystawne imprezy. Co więcej, uzupełnia klasyczne skórzane obuwie w kolorach takich jak czarny, brązowy, czerwony i bordowy. Ze względu na subtelną elegancję i uspokajające cechy koloru navy blue, to buty odgrywają znaczącą rolę w określaniu poziomu formalności. Na przykład, czarne skórzane buty są doskonałym wyborem na wydarzenia związane z biznesem. Z drugiej strony, brązowe buty w kolorach ziemi pozostawiają ciepłe wrażenie, które jest idealne na półformalne okazje, czy spotkania. Jeżeli chcesz dodać trochę koloru i zabawić się trochę, to czerwone lub bordowe buty powinny załatwić sprawę.
jak najlepiej dopasować buty do garnituru
Brązowe buty do granatowego garnituru

Obuwie do jasnoszarych i ciemnoszarych garniturów

Najlepiej komponują się z butami w kolorze: czarnym, brązowym, czerwonym lub bordowym. Różne odcienie szarości to gwarancja takiej samej elastyczności przy wyborze butów, jak w przypadku granatowych garniturów, choć najlepiej jest je nosić na mniej formalne wydarzenia. Jest to doskonały wybór dla casualowych stylówek, ponieważ dobrze parują się z każdym kolorem skóry, umożliwiając założenie dolnego obuwia. Na przykład, czarne buty zachowują równowagę pomiędzy luzem a formalnością, co jest idealne, gdy nosisz garnitur jako codzienny strój biznesowy. Brązowe i bordowe buty najlepiej komponują się ze wzorzystą lub kolorową koszulą. To sprawia, że żadne spotkanie towarzyskie nie będzie stanowiło problemu.

Buty do brązowego garnituru

Najlepiej komponują się z butami w kolorze: brązowym, czerwonym lub bordowym. Połączenie brązowego garnituru z brązowymi skórzanymi butami może wydawać się wątpliwe. Wszystko dlatego, że istnieje obawa, że będzie wyglądać się jednolicie. Nie martw się tym, ponieważ brąz z brązem tworzą zaskakująco płynną kombinację. Pamiętaj, że odcienie brązu powinny mieć jasny kontrast pomiędzy skórą buta a kolorem garnituru, aby dodać wyraźne odcięcie dwóch struktur. Żelazną zasadą jest, że w przypadku tego typu połączeń, należy wybrać ciemniejszy odcień buta.

Czarne garnitury tylko z czarnymi butami

Najlepiej komponują się z butami w kolorze: czarnym. Czarny jest surowym kolorem i nie tworzy tak elastycznego i efektywnego połączenia jak szary. Oznacza to, że założenie innego koloru butów może pozostawić po Tobie niezbyt dobre, a nawet zuchwałe wrażenie. Czarne garnitury to tradycja. Jednocześnie to idealne rozwiązanie na bardzo formalne wydarzenia, co sprawia, że czarne skórzane buty to jedyna droga do dobrego wyglądu. Oxfordy są zazwyczaj pierwszym wyborem do czarnego garnituru, ale Derby, Monk Straps, Chelsea boots i Brogue boots również dodają elegancji w duecie z czarnym garniturem. Jeśli jednak dla Ciebie to za mało, możesz trochę się zabawić, łącząc kolory za pomocą butów Brogue z kontrastowymi detalami podeszwy. Jak najlepiej dobrać kolor butów do garnituru.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże Ci w doborze butów do kolejnej stylówki. Pamiętają, że decydując się na garnitur, najlepiej będzie go uszyć! Nasza pracownia istnieje od 1936 roku, a kunszt kontynuuje 4 pokolenie Wiśniewskich. Przez wszystkie te lata tworzyliśmy i nadal tworzymy, wysokiej jakości, luksusowe garnitury. Skontaktuj się z nami już dziś, aby zobaczyć, jak, możemy Ci pomóc!  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top