Krawiec Wiśniewski

Jak prać koszule szyte na miarę? Poradnik.

koszula szyta na miarę pracownia krawiec Wiśniewski gdynia

Koszula szyta na miarę – praktyczne porady

Od dawna wiadomo, że szycie na miarę to jedyny sposób na bycie naprawdę wyjątkowym. Praktycznie daje nieograniczone możliwości. Tkanina, kolor, fason, indywidualne dodatki, to chyba najważniejsze elementy. Garderoba szyta na miarę to ubrania na lata, pod warunkiem, że o nie należycie dbamy. Szczególnie jeżeli chodzi o koszule, która wymaga szczególnej uwagi. Nasze koszule szyjemy z najwyższą starannością i tylko z najlepszych materiałów. Odpowiednia ich pielęgnacja pozwoli cieszyć się nieskazitelną jakością i wyglądem. Jedyne co trzeba zrobić, to być starannym. Zapraszamy do naszego poradnika! Koszula szyta na miarę - praktyczne porady 

Jak prać koszule szyte na miarę?

Kupując rzeczy w sklepie, masz ułatwione zadanie. Wszystkie mają metkę, na której masz czarno na białym, co i jak prać. Nasze koszule nie są opatrzone takimi podpowiedziami, chyba, że takie będzie twoje życzenie. Najważniejsze to wiedzieć jak prać, suszyć i prasować koszule. Wszystkie te wiadomości otrzymasz po uszyciu koszuli. Wytyczne są bardzo ważne, gdyż każda tkanina ma inne wymagania i potrzeby, jeśli chodzi o pielęgnację. Inaczej pierze się gładką, białą koszulę a inaczej kolorową, czy zdobioną. Dzięki przestrzeganiu wytycznych, co do prania, na pewno zachowasz kolor tkaniny, co na pewno jest istotną cechą. Jedne można prać w prace, innych nie. Jedne prasuje się w temperaturze X, a inne w Y. Proszki, czy płyny, w których pierzemy, tez mają znaczenie. Jak więc widzisz, koszula to dość “wymagający zawodnik”. Warto na koniec wspomnieć, że tkaniny szlachetne, jak jedwab, czy wełna, są bardzo delikatne i koszule z tych materiałów warto oddać do pralni. Jak prać koszule szyte na miarę?

Jak prać białe koszule?

Pierzemy od razu! Tak w skrócie można powiedzieć. Przede wszystkim, jeżeli dotyczy to koszuli szytej na miarę. Koszule pierzemy zaraz po jej zabrudzeniu, nie trzymamy w koszu na bieliznę, prasujemy, jak tylko wyschnie. Białą koszulę możesz prać wyłącznie z białymi ubraniami. Nie trzymasz tej zasady, szybko stracisz czystość bieli. Koszulę pierz w delikatnym płynie do tkanin białych. Maksymalna temperatura to 40⁰C, ale lepiej rzadko ją stosować, chyba, że takie są wytyczne. Oczywiście koszul nie wirujemy i używamy programów delikatnych, lub specjalnie do tego przeznaczonych. Koszulę rozwieś natychmiast po wypraniu. Teraz czas na suszenie. Gdy wyjmiesz koszulę, postaraj się ja delikatnie strzepnąć. Pozwoli to na wyprostowanie większych zagnieceń. Następnie koszule rozwieś na wieszaku, zawsze!

Pranie koszul w pralce — różne tkaniny

Koszula szyta na miarę musi zawsze być prana zgodnie z instrukcją krawca. Koszule z bawełny można bezpiecznie prać w temperaturze do 40⁰C. Są koszule bawełniane z domieszką włókien jedwabiu, które na spokojnie wyprać można w niższej temperaturze. Proces prania powinien przebiegać w wodzie ciepłej, natomiast płukanie w chłodnej. Zapobiegnie to kurczeniu się włókien. Koszule flanelowe, to tak naprawdę koszule wykonane z tkaniny bawełnianej, bardzo miłej w dotyku. Flanele można prać w temperaturze do 40⁰C. Do prania dodaj niewiele delikatnego detergentu i płynu zmiękczającego. Lniane koszule to trochę inna bajka. To tkanina bardzo trudna do prasowania, a szybko się gniecie. Len wymaga miejsca. Najlepiej jakbyś takie koszule prał w pojedynke. Program zawsze delikatny, a jak masz opcję, to bardzo delikatny. Len pierzemy w tempo do  30⁰C, nigdy wyższej. Suszenie najlepiej, jakby odbyło się na świeżym powietrzu, a prasowanie na nie do końca wyschniętym materiale.

Wykorzystaj porady krawca

Odpowiednia pielęgnacja ubrań szytych na miarę sprawia, że zachowują one doskonały wygląd na długi czas. W naszej pracowni szyjemy koszule z najlepszych tkanin, również tych szlachetnych. Charakteryzuje je wysoka jakość, wygoda noszenia, indywidualność podkreślająca charakter naszych klientów. Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczące szycia koszul na miarę, umów się z nami na spotkanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top