Krawiec Wiśniewski

3 proste sposoby na złożenie marynarki

jak złożyć marynarkę bezpiecznie

Jak złożyć marynarkę, aby się nie pogniotła?

Panowie, czy wiecie jak złożyć marynarkę? Czy powinno się w ogóle je składać? Z założenia marynarek nie powinno się składać, czy wywijać. To ta część garderoby, która szyta jest w taki sposób, aby przechowywać ją na wieszaku. Niestety nie zawsze jest taka opcja. Najczęściej problem pojawia się, gdy ruszamy w podróż. Najczęściej nie mamy wtedy wyboru i musimy marynarkę złożyć. W takich sytuacjach musisz być bardzo delikatny. Nie chcesz przecież zniszczyć, czy odkształcić swojej marynarki, szczególnie gdy naprawdę kosztowała wiele. Zapraszamy do przeczytania tego wpisu, aby dowiedzieć się wszystkiego o prawidłowym składaniu marynarek.

Zaczynamy od rozpięcia guzików i wywinięcia rękawów

Przede wszystkim zacznij od rozdęcia wszystkich guzików i wywinięcia rękawów. Spokojnie, to nie takie trudne! Guziki nie wymagają instrukcji, jednak 2 zdania o rękawach musimy wtrącić. Oto szybka instrukcja:
  • wywiń jeden z rękawów marynarki na lewą stronę,
  • wywiń na lewą stronę również górną część marynarki, a więc kołnierz.
Wykonawszy te dwa proste kroki, masz jedną część marynarki na prawej, a druga na lewej stronie. Teraz należy włożyć wywinięty rękaw w rękaw, który został na prawej stronie. Wyrównaj marynarkę. Musi ona być tak złożona, aby rękawy i przód klap były w jednej linii. To koniec. Teraz masz pewność, że marynarka nie odkształci się w podróży. Oczywiście pod warunkiem, że nie położysz na niej nic ciężkiego. Drugi sposób, to zrolowanie marynarki. Ten sposób jest jeszcze lepszy, pod warunkiem, że robisz to bardzo dokładnie. Wystarczy, że wykorzystasz dwie koszulki. Najpierw oczywiście złóż marynarkę, tak jak to przedstawiliśmy wyżej, a następnie połóż koszulki na górze marynarki i zroluj wszystko. Pamiętaj, że musisz być precyzyjny i nie dopuścić do tworzenia się zagnieceń. jako złożyć marynarkę

Pamiętaj o postawieniu kołnierza

Nie każdy sobie zdaje sprawę, że kołnierz marynarki to jedna z najważniejszych jej części. Zniekształcony, często jest trudny w przywróceniu do pierwotnego kształtu. Dlatego przy składaniu marynarki, należy pamietać o postawieniu kołnierzem. Warto zaznaczyć, że marynarka nie powstała, by ja składać. do tego kołnierz, który jest zazwyczaj sztywny i taki musi zostać, by wyglądać perfekcyjnie. Jednak jeżeli sytuacja zmusza Cię do złożenia marynarki, rób to zawsze z najwyższą precyzja i delikatnością. Pamiętaj, że kołnierz to taki fundament marynarki. Postawiony stanowi gwarancję, ze nasza garderoba nie będzie odkształcona. Oczywiście, jeżeli kołnierz troszkę się odkształci, wystarczy wziąć do ręki żelazko i po sprawie. *Żelazko nie możemy być gorące.Zbyt duża temperatura może zniszczyć tkaninę, z której wykonana jest marynarka.

Czy marynarka może zajmować mniej miejsca w szafie?

Żartujesz? Nigdy nie trzymaj marynarki w szafie w formie złożonej! To część garderoby, która musi wisieć. Koniecznie znajdź dla marynarki miejsce wiszące, nawet jak masz mało miejsc w garderobie. Ostatecznie możesz ją złożyć, ale nigdy nie masz gwarancji, że Twoja marynarka podczas takiego przechowywania się nie zniszczy. Zasada jest prosta. Delikatnie rozłóż marynarkę na płaskiej powierzchni klapami do dołu. Pamiętaj, aby powierzchnia była czysta. Złóż ją w pół w poziomie. Tu warto zaznaczyć, że dół marynarki musi idealnie łączyć się z jej górną częścią. Podobnie sprawa dotyczy rękawów. Muszą być one równo złożone, tak by się nie zaginały.

Jak przewieźć marynarkę w podróży?

Już wcześniej pisaliśmy, jak przygotować marynarkę do podróży, ale nie wspominaliśmy, gdzie w bagażu jest dla niej miejsce. Marynarkę zawsze warto położyć na samym wierzchu. Ważne jest, aby marynarka nie została stłamszona przez inne Twoje ubrania. Możesz również wykorzystać w transporcie droższych ubrań foliowych torb. Takie rozwiązanie będzie idealne, aby zabezpieczyć garderobę przed ewentualnym rozlaniem płynów, które na pewno przewozisz w walizce. Perfumy, kosmetyki – potrafią narobić wiele szkód, gdy się rozleją. Spodenki wyrzucisz i kupisz nowe, podobnie zrobisz z koszulką. Droga marynarka, cała w kremie, to już inna bajka.

Odwieś po powrocie marynarkę na wieszaku

Bez względu na to, czy dopiero przyjechałeś do hotelu, czy wróciłeś do domu, rozpakuj ubrania, przynajmniej marynarkę, koszulę czy garnitur. Jeżeli jesteś w hotelu, warto zamówić usługę prasowania. W takich miejscach na pewno zadbają o `twoją garderobę z najwyższą starannością. Natomiast na pewno musi tego typu rzeczy od razu powiesić na wieszak. Podsumowując. Najważniejszą kwestią jest materiał, z którego uszyto marynarkę. Jeżeli dużo podróżujesz, powinieneś zasięgnąć porady fachowca w swoim fachu.  Zapraszamy do naszej pracowni — uszyjemy dla Ciebie garnitur z materiałów, które mają niską skłonność do zagnieceń. Zadbamy o to, abyś prezentował się w nim zawsze perfekcyjnie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top