Krawiec Wiśniewski

Garnitur trzyczęściowy. Elegancja z kamizelką.

trzyczęściowy garnitur

Garnitur trzyczęściowy – elegancja dla każdego

Mogłoby się wydawać, że garnitur trzyczęściowy zarezerowany jest dla naprawdę wąskiej grupy użytkowników, jak na przykład prawnicy. Nic bardziej mylnego. Dlatego zanim zdecydujesz się zrezygnować z zakupu, przeczytaj co możesz zyskać, jeżeli go założysz. Wystarczy tak na prawdę przestrzegać kilku prostych zasad. Warto zaznaczyć, że każda pracownia krawiecka, która profesjonalnie zajmuje się szyciem garniturów zwróci uwagę na fakt,  że ​​garnitur trzyczęściowy to coś więcej niż komplet z kamizelką. To naprawdę szykowny, elegancki ubiór.

Skoncentruj się na tkaninie

Przede wszystkim wybieraj tkaniny, zgodnie z porą roku, w której zamierzasz nosić garnitur trzyrzędowy. Latem skup się na wygodzie.  Garnitur, który nosisz, powinien być lekki i przewiewny, ale jednocześnie mieć klasę. Warto rozważyć naturalne tkaniny – najlepiej cienko tkaną wełnę, bawełnę czy jedwab. Idealnie wręcz sprawdzi się len, który jest gwarancją nienagannego wyglądu w ciepłe dni. Natomiast gdy zbliża się sezon zimowy, wełna będzie najbardziej odpowiednim materiałem. Naturalne włókno powoduje, że noszenie uszytych z niej ubrań zapewnia ciepło, jednocześnie zapobiegając przegrzaniu. Zimą na pewno unikaj sztucznych tkanin, które powodują nieprzyjemne pocenie.

Zadbaj o idealne dopasowanie

Trzyczęściowy garnitur powszechnie uważany jest za formalny. Jego dopasowanie do Twojej sylwetki musi być perfekcyjne. Wszystko przez specyfikę tego garnituru, czyli kamizelkę. Ta powinna sięgać zapięcia od paska i leżeć na Tobie jak ulał, bez żadnych odstępstw. Podobnie jest z marynarką, która także powinna ciasno przylegać do ciała. Spodnie powinny być dopasowane tak, jak inne Twoje spodnie od garnituru. W tej kwestii najlepiej poradź się swojego krawca. Warto wspomnieć, że marynarka (po założeniu kamizelki) powinna być łatwa do zapięcia, jednocześnie nie pozostawiając luźnego miejsca. To naprawdę trudna sprawa, aby dopasować perfekcyjnie te dwa elementy. Taki skrojenie zapewni jedynie dobry krawiec, żeby nie użyć słowa wybitny.

Wyraziste kolory

Uważa się, że garnitur dwuczęściowy jest bardziej uniwersalnym ubiorem, gdyż w porównaniu z garniturami trzyczęściowymi, zwykle widywane są w neutralnych kolorach. Ponieważ garnitury trzyczęściowe mają być bardziej szykowne niż dwuczęściowe, warto na początek postawić na kolory: grafitowy, granatowy lub nawet jasnoszary. Można nawet pokusić się o delikatny wzór, jeżeli chcesz być bardziej wyrazisty.

Dopasuj swój trzyczęściowy garnitur do sytuacji

Nie jest błędem sytuacja, w której kamizelka jednokolorowego garnituru jest wzorzasta. Jest to jednak trochę trudne do dopasowania, jeżeli chodzi o całość ubioru. Uszycie takiego garnituru złóż w ręce tylko dobrej pracowni krawieckiej. Najbezpieczniej jednak będzie uszyć jednokolorowy garnitur trzyczęściowy. Trzyczęściowy garnitur jest jak klasyczny garnitur, z tą różnicą, że w zestawie jest kamizelka. Nie musisz jednak jej nosić zawsze. Jeśli chcesz stonować formalności, możesz pominąć ten element stroju. Do pracy możesz założyć tylko spodnie i kamizelkę, oraz białą koszulę z podwiniętymi rękawami. Możesz też założyć wszystkie 3 części garnituru, w zależności od tego, jak lubisz być ubrany.

Zasady dotyczące kamizelki

Zanim zdecydujesz się na noszenie trzyrzędowego garnituru, zapoznaj się z prostymi zasadami noszenia kamizelki. Szczególną uwagę należy zwrócić na łączenie kamizelki z pasem. Dokładnie mówiąc: kamizelki powinna przykrywać pasek, ale nie sięgać poniżej jego stanu. Nie powinno być żadnych przerw między spodniami a kamizelką. Dodatkowo ostatni guzik w kamizelce powinien być zawsze odpięty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top