Krawiec Wiśniewski

Jak kupić garnitur biznesowy? 7 złotych zasad.

Garnitur biznesowy wizytówką mężczyzny z klasą

Niejednokrotnie wspominaliśmy, że stylowy garnitur to wizytówka mężczyzny, który go nosi. Nie inaczej jest w przypadku garnituru biznesowego. Różnica polega na tym, że taki garnitur w połączeniu z Twoją osobą, może wygrać dla Ciebie kontrakt w pracy, dobrze wypaść na spotkaniu, czy dostać wymarzony awans. Oczywiście nie dosłownie, jednak na pewno będzie to dobry dodatek. Sprawa jest prosta. Jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, dowiesz się, na co zwracać uwagę i jak kupić odpowiedni zestaw biznesowy.

Dopasuj garnitur biznesowy do swojej sylwetki

Garnitur garniturowi nie równy. To nie jest tak, że jak jednemu dobrze w zestawie X, to równie dobrze będzie wyglądał w nim każdy. Wiele razy usłyszeliśmy od swoich klientów, że widzieli gdzieś mężczyznę w takim i takim garniturze i wyglądał świetnie, po czym pokazują nam zdjęcie i… Okazuje się, że to model, który zawsze będzie dobrze wyglądał. Nie da się ukryć, że to, jak dobrze wygląda garnitur, zależy do właśnie dopasowania. Jeśli garnitur nie pasuje idealnie, jest to znak ostrzegawczy. Niestety w większości przypadków dzieje się tak w związku z własną niewiedzą i ślepej wierze w doradcę w sieciowym sklepie. Kupując taki garnitur nigdy nie będziemy dobrze wyglądać. Dlatego warto włożyć troszkę wysiłku w zakup i w tym wypadku zwrócić się o pomoc do pracowni krawieckiej. Oczywiście najlepiej takiej, która stricte zajmuje się szyciem garniturów. Wtedy będziesz miał pewność, że Twój zestaw będzie tylko Twój.

Skompletuj swój garnitur biznesowy

Czasami, aby uzyskać najlepsze dopasowanie, warto skompletować swój garnitur biznesowy w sposób niestandardowy. Co to oznacza? Wielu sprzedawców garniturów sprzedaje teraz oddzielnie marynarki, kamizelki czy spodnie. W ten sposób możesz uzyskać znacznie bardziej spersonalizowane dopasowanie, zwłaszcza jeśli masz nietypową sylwetkę. Na przykład, jeśli masz szerokie ramiona, możesz potrzebować większej marynarki, ale mniejszych spodni z racji wąskiej talii. Taka możliwość zapewnia elastyczność w znalezieniu najlepszego dopasowania. Bezsprzecznie najlepiej oddać takie dopasowanie profesjonalistą i ponownie znaleźć pracownię krawiecką. Taka opcja to pewnik, że to co wybierzesz, będzie idealne.

Nie wybieraj błyszczących tkanin

W większości przypadków błyszcząca tkanina wskazuje na materiał syntetyczny, a więc tani. Podczas gdy odrobina blasku może pasować do garnituru na imprezę, w przypadku garnituru biznesowego najlepiej trzymać się czegoś bardziej tradycyjnego, eleganckiego i przede wszystkim profesjonalnego. Najlepszymi materiałami na garnitur biznesowy są wełna i mieszanki wełny. Wełna jest bardzo wszechstronną tkaniną garniturową, ponieważ zapewnia ciepło zimą, ale nadal oddycha latem i jest bardzo wygodna w noszeniu.

Trzymaj się raczej tradycyjnych kolorów

Tradycyjne kolory garniturów biznesowych to granatowy i szary/grafitowy i raczej tego się trzymaj. Możesz jednak urozmaicić co nieco swój ubiór i pokazać odrobinę stylu i osobowości, dodając wzory i tekstury do tych tradycyjnych kolorów. Warto pamiętać, aby wybrać kolor garnituru, który pasuje do karnacji i koloru włosów. Kolejny raz warto z tym fantem zwrócić się do specjalistów, a mianowicie pracowni krawieckiej. Te najlepsze oferują naprawdę bardzo duży wybór deseni, których wplecenie w Twój wymarzony garnitur nie będzie stanowiło problemu. czarny garnitur biznesowy dla mężczyzn Pamiętaj, że to jaki kolor garnituru wybierzesz, zależy również od rodzaju pracy. Jeżeli wymagany jest styl biznesowy, ale bez zbędnej “spiny”, możesz odejść od tradycyjnych kolorów i wypróbować inne odcienie. Na przykład niebieski garnitur, jeśli lubisz jaśniejsze kolory, lub odcienie ziemi, takie jak oliwka, czy delikatny brąz, jeśli lubisz ciepłe kolory.

Stylowo, ale wygodnie

Ponieważ niektórzy mężczyźni noszą garnitury 5 dni w tygodniu, ważne jest, aby były one wygodne. Nie oznacza to, że masz założyć luźny garnitur, ponieważ będzie on wyglądał na źle skrojony, a co za tym idzie, niechlujnie. Tu kolejny raz widać, jak ważna jest zasada dopasowania. Ubierając garnitur musisz mieć za każdym razem pewność, że nie będzie ani za luźny, ani za ciasny. To natomiast pokazuje, że garnitur szyty na miarę, będzie bardzo słusznym wyborem. Pamiętaj też, aby wziąć pod uwagę rodzaj tkaniny, z której zrobiony jest garnitur. Jeśli pracujesz w miejscu, w którym latem jest dość gorąco, znajdź garnitur z naturalnymi włóknami, takimi jak wełna, mieszanki wełny i bawełna, które zapewniają przewiewność. A jeśli pracujesz w zimnym otoczeniu, wybierz ciepły materiał. wygodny garnitur biznesowy

Wybierz marynarkę z podszewką

Marynarka z podszewką wygląda na droższą. Zwykle jest to znak rozpoznawczy garnituru na miarę, ale teraz coraz częściej zdarza się, że marynarki “sklepowe” również mają podszewki. Często podszewka marynarki będzie miała odważny kolor, taki jak czerwony lub fioletowy, więc jest to świetny sposób na dodanie subtelnej nuty koloru, która pojawia się tylko wtedy, gdy się ruszasz lub zdejmujesz marynarkę. Kolorowa podszewka może sprawić, że garnitur będzie wyglądał bardzo stylowo i drogo.

Zwróć uwagę na guziki

Jedną z najłatwiejszych rzeczy do zmiany w nowej marynarce, aby wyglądała na droższą i bardziej stylową, jest zmiana guzików. Zazwyczaj tańsze garnitury będą miały proste plastikowe guziki, więc aby nadać mu nieco więcej szyku, możesz zainwestować w nowe guziki i zatrudnić krawca, który je wymieni. Oczywiście nic nie zastąpi garnituru biznesowego uszytego na miarę, gdzie krawiec od razu zastosuje wszystkie dodatki, które podniosą szyk i elegancję zamawianego zestawu.

Czy można kupić garnitur biznesowy w sieciówce?

Na pewno tak. Bylibyśmy nie ser, gdybyśmy twierdzili inaczej. Pewne natomiast jest to, że znaleźć i dopasować taki garnitur będzie niezmiernie ciężko. Do tego trzeba doliczyć czas poświęcony na szukanie i zakup nie jest już tak oczywisty. Mimo to, postaraj się dokonać najlepszego wyboru, stosując się do powyższych wytycznych. Biorąc pod uwagę powyższe, mimo wszystko zastanów się nad zakupem garnituru biznesowego na miarę. Uwierz, nie musisz wygrać Mega Jackpota Powerball, aby pozwolić sobie na taki garnitur. Tak naprawdę to nic nie kosztuje, więc warto zorientować się, czy takie rozwiazanie jest dla Ciebie. Warto zaznaczyć, że taki garnitur uszyty tylko dla Ciebie, będzie jedyny w swoim rodzaju, a więc już wyjątkowy. Podsumujmy te kilka zasad, którymi warto się kierować przy wyborze garnitury biznesowego:
  • Dopasuj garnitur do swojej sylwetki,
  • Podszewka może mieć duży wpływ na wygląd,
  • Trzymaj się z dala od błyszczących i tanich tkanin,
  • Postaw na tradycyjny granat i szarość, ale mieszaj wzory i tekstury,
  • Zadbaj o szczegóły.
Jeśli szukasz nowego garnituru biznesowego, napisz do nas lub zadzwoń. Spotkajmy się i wspólnie zaprojektujmy Twój garnitur.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top