Krawiec Wiśniewski

Jak dobrać garnitur do sylwetki

jak dopasować garnitur do sylwetki

Idealnie dobrany garnitur do sylwetki

Jak dobrać garnitur do sylwetki? Dzisiaj podpowiemy Ci, jaki rodzaj garnituru będzie najbardziej odpowiedni do konkretnego typu. Niestety najczęściej dobierając garnitur sugerujemy się wyglądem innych, a co gorsze chwilową modą, na niektóre rozwiązania. Podsumować to można tak. Nie wszystko jest dla każdego! Niektórzy faceci mają specyficzne potrzeby, jeśli chodzi o garderobę. Wszystko z powodu właśnie typu ciała. Jednym pasować będzie dopasowany garnitur, natomiast niekoniecznie sprawdzi się to rozwiązanie u innych. Jeżeli jesteś zainteresowany, tym, żeby wyglądać dobrze, czytaj dalej.

Garnitur dla wysokiego i szczupłego

Wybieraj cięższe tkaniny

Jeśli jesteś wysoki i szczupły, koniecznie wybieraj cięższe tkaniny, aby dodać trochę proporcji (wagi) do swojego ciała. Lżejsze, cienkie tkaniny będą wisieć na Tobie, a to sprawi, że będziesz wyglądać mizernie. W Twoim wypadku sprawdzą się metariały jak tweed czy cięższa wełna czesankowa.

Trzymaj się jasnych kolorów

Jaśniejsze kolory zawsze sprawiają, że rzeczy wydają się bardziej “masywne” więc wykorzystaj to na swoją korzyść. Trzymaj się z dala od prążków (które wydłużają) i ciemnych kolorów (wyszczuplających) i wybierz jaśniejszy kolor, taki jak khaki lub szary.

Wybierz wyższe zapięcie

Trzy guziki będą wyglądać korzystnie na wysokim mężczyźnie. Takie rozwiązanie sprawia, że marynarka wygląda proporcjonalnie do ciała. Warto zaznaczyć, iż w przy wysokiej sylwetce można założyć marynarkę z dwoma guzikami, natomiast wtedy należy zwrócić uwagę na ich pozycje. Oba guziki powinny znajdować się bliżej splotu słonecznego niż pępka.

Wybierz marynarkę z jedną klapą z tyłu

Ponieważ większość wysokich i szczupłych mężczyzn nie ma zbyt okazałych pośladków, mogą wybrać marynarkę bez klapy, albo z pojedynczą klapą. Czemu w ogóle stworzono klapy z tyłu marynarki? Wszystko dla wygody ruchu, przede wszystkim przy siadaniu. Klapy to również stylowy akcent. Jak już jednak wspomnieliśmy, by nie wyglądać źle, powinni wybierać marynarki z jedną klapą lub bez.

Spodnie z wysokim stanem

Wysocy faceci z reguły mają długie nogi, więc ich spodnie nie powinny potęgować stanu, który powoduje, że wyglądają na jeszcze wyższych. Najlepszym sposobem na to, będzie wybór spodni z wyższym stanem. Co to oznacza? Stan spodni to odległość od pasa do kroku. Pomaga ustalić proporcje między ciałem a nogami.

Garnitur dla mężczyzny o pełniejszych kształtach

Wybieraj lekkie tkaniny

Mężczyzna o pełniejszej sylwetce – w tym muskularni faceci – powinien postawić na dopasowany garnitur, który sprawi, że sylwetka będzie wydawać się bardziej smukła. Niech miękkie, czesankowe wełny będą Twoim przewodnikiem przy wyborze materiałów.

Trzymaj się ciemnych kolorów

Każdy duży mężczyzna słyszał, że ciemne kolory odchudzają. W przypadku garniturów zasada sprawdza się jeszcze bardziej. Wszystko dlatego, że w przypadku garnituru automatycznie nosisz ten sam kolor na górze i na dole, tworząc monochromatyczny strój. To z kolei sprawia, że ​​wyglądasz wizualnie na wyższego i szczuplejszego. Wybierz ciemny granat lub czerń, aby uzyskać najlepszy efekt.

Postaw na odpowiednie wzory

Najlepiej  w tworzeniu smukłego wyglądu sprawdzają się bryły. Krzykliwe wzory na pewno będą działać na Twoją niekorzyść. Natomiast idealnym rozwiązaniem będą pionowe paski, które wydłużą sylwetkę, a także dodadzą szyku samemu ubiorowi. Więksi faceci mogą również wybrać małe, nieszkodliwe wzory, aby uzyskać odważniejszy wygląd, ale tylko wtedy, gdy ich wybór jest ostrożny, niezbyt wyzywający.

Wybierz dwa guziki w marynarce

Marynarka zapinana na dwa guziki została zaprojektowana tak, aby pasowała do każdego typu sylwetki. Dodatkowy guzik na torsie może zniekształcić sylwetkę w nieproporcjonalny sposób. Aby marynarka wyglądała bardzo dobrze, pamiętaj, że dwa guziki będą optymalne.

Wybierz marynarkę z jedną klapą z tyłu

W odróżnieniu od szczupłych mężczyzn, ci przy tuszy najczęściej mają również większe pośladki. W tym wypadku jedynym słusznym wyborem będzie marynarka z pojedynczą klapą. To rozwiązanie sprawi, że przede wszystkim ruch będzie bardziej komfortowy, a i uwaga innych na pewno nie będzie zwrócona na tyły większego Pana.

Garnitur dla niskiego mężczyzny

Niski mężczyzna? W sumie to kiedy możemy mówić o niskim mężczyźnie? Niezależnie od wzrostu (chyba, że jesteś bardzo wysoki) musisz skorzystać z poniższych wskazówek, jeśli chcesz wyglądać na wyższego.

Trzymaj się stonowanych wzorów

Unikaj zbyt odważnych wzorów, ponieważ zwrócą one uwagę tylko na Twoją drobną posturę, czy niski wzrost. Szczególnie dotyczy to wzorów typu pepitka, jodełka, kratka glenurquhart, itp.

Wykorzystaj wzór pionowych pasków

Pionowe paski to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie iluzji wydłużenia niskiego wzrostu. Gdy paski biegną od góry do dołu, mają tendencję do przyciągania oczu. W ten sposób powstaje złudzenie, że niżsi mężczyźni wydają się wyższymi niż są.

Marynarka z jednym lub dwoma guzikami

Wybierz marynarkę z jednym lub dwoma guzikami. Cokolwiek wybierzesz, to Twój wybór, ale pamiętaj, że niższe przyszycie guzika będzie dla Ciebie bardziej korzystne. Ponownie zadziała magia iluzji i Twoja sylwetka wyda się bardziej proporcjonalna, zapewniając złudzenie wyższej.

Marynarka z dwoma klapami z tyłu

Podwójne rozcięcia podkreślają zewnętrzne linie ciała, dzięki czemu tworzą iluzję dłuższej sylwetki. Taka marynarka będzie również bardziej stylowa, niż marynarka z pojedynczą klapą.

Szukaj spodni z niskim stanem

Jeśli chodzi o spodnie, poszukaj niskiego stanu. Spodnie z niskim stanem “rozciągają tułów”, sprawiając, że wydasz się wyższy. W rzeczywistości im niższy stan spodni, tym Twoje ciało zyskuje na długości. Warto pamiętać, żeby przy niskim wzroście unikać mankietów na spodniach, ponieważ skracają one nogi.

Wniosek

Jeśli jesteś niski i chudy lub duży i wysoki, mieszaj i dopasowuj wskazówki, a uzyskasz pożądane rezultaty!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top