Krawiec Wiśniewski

Elegancko bez krawata. Jak nosić garnitur.

Czy można gości garnitur bez krawata?

Krawaty to sposób na wyrażenie siebie i to na przestrzeni wieków. Ale ponieważ moda zmienia się od czasu do czasu, musimy być z nią na bieżąco. Współczesny facet może wyglądać profesjonalnie i fajnie każdego dnia, nie podejmując większego wysiłku. Dziś nie jest problemem, aby przejść ze spotkania zarządu do baru bez żadnych zmian w swoim stroju. Garnitur bez krawata może zapewnić Ci elegancki wygląd, jak i wyraźny i swobodny .

Jak nosić garnitur biznesowy bez krawata?

Najpierw musisz zrozumieć, że noszenie garnituru bez krawata, a noszenie go z krawatem to diametralna różnica. Wydawałoby się to logiczne i proste. Jednak nie jest tak oczywiste, jakby mogło się wydawać. Jeżeli zadecydujesz się założyć krawat, to dobrze, gdyby do końca dnia Ci towarzyszył. Podobnie jest w sytuacji, gdy go nie ubierasz. Najgorsze co może Ci przyjść do głowy, to założyć go w drugiej połowie dnia. Jak nosić garnitur biznesowy bez krawata? Zacznijmy od podstaw. Zakładając krawat do garnituru w pracy, nie zdejmuj go. Możesz zdjąć marynarkę, ale nie krawat. Warto jednak zadbać o dobrej jakości garnitur i koszulę. Przykładowo zakładając granatowy garnitur z białą, gładką koszulą, będziesz wyglądał w biurze bardzo swobodnie, a jednocześnie elegancko. Nie zapomnij wybrać najlepszego materiału na koszulę, który nada luksusowy wygląd Twojemu strojowi. Koszula wykończona satyną wyglądałaby niesamowicie, ponieważ gruby splot jest odporny na zagniecenia. Nie zapinaj też górnego guzika, bo dzięki temu na pewno Twój wygląd zyska na wyrazistości. Nie zapominaj również, że podkoszulek nigdy nie powinien wychodzić z koszuli.

Czy można nosić czarny garnitur bez krawata?

Czarny garnitur jest najwyższy rangą wśród męskich garniturów. To powód, dla którego zakładamy go tylko na formalne okazje i uroczystości. Ciemny kolor podkreśla stopień formalności. To kolor zarezerwowany na pory wieczorowe. Jedynym wyjątkiem od tej reguły, jest pogrzeb. Czarny garnitur wymaga więc zawsze stosownej oprawy. Elegancka, biała koszula i oficjalny krawat, to podstawa. Brak takiego zestawu, jest uznawany za gest lekceważenia. To niedopuszczalne, gdy zakładamy czarny garnitur.

Jak nosić garnitur na co dzień bez krawata?

Noszenie garnituru bez krawata, nie jest wcale trudne, jednak musi być dobrze zaplanowane. Nawet małe niedociągnięcia, mogą sprawić, że będziesz wyglądać niechlujnie. Po pierwsze, zwróć uwagę na to, jaki masz na sobie garnitur. Przykładem może być lekki, bawełniany garnitur, do którego przydałaby się zwykła koszula z popeliny. Balans między materiałami ma być równy, aby pozostałe elementy stroju w ogóle nie kolidowały ze sobą. Pamiętaj, co za dużo, to nie zdrowi. Nie próbuj więc dodawać do swojego stroju zbyt wielu kolorów. Lepiej wyglądać “prosto”, ale rewelacyjnie, niż zrobić z siebie przekoloryzowaną postać. Przykładem stonowanego, zestawu jest na pewno szarobrązowy garnitur wraz z jasnoniebieską, gładką koszulą, która wyglądałaby cudownie, jak oliwkowy garnitur z zwykłą białą koszulą. Co więcej, warto nawet wziąć pod uwagę styl garnituru, co oznacza zagłębienie się w więcej szczegółów, takich jak naszywane kieszenie i tkaniny diagonalne.
luźne noszenie garnituru bez krawata
noszenie-garnituru-bez-krawata-na-codzien

Jak nosić dwurzędowy garnitur bez krawata?

Kiedy decydujesz się na dwurzędowy garnitur, bierzesz na siebie dużą odpowiedzialność, ponieważ nie każdy może go nosić. Dodając do niego krawat typu sans, na pewno złagodzisz ogólny ton swojego wyglądu. Rozważając dwurzędowy garnitur warto wybrać ten z lżejszego materiału, takiego jak len lub bawełna. Neapolitańskie krawiectwo, to styl, który naszym zdaniem jest najbardziej odpowiedni, gdyż rodzaj marynarki jest z tych dopasowanych do sylwetki. Koniecznie zapnij guziki marynarki. Dlaczego? Ponieważ koszula musi mieć wysoki kołnierz, który będzie znajdował się ponad klapą marynarki. Gdybyś nie zapiął marynarki, kolory byłyby mocno ze sobą skontrastowane. dwurzędowy garnitur bez krawata

Jak dodać dodatki do garnituru bez krawata?

Krawat to detal, który odegrać może ważną rolę, jednak to nie jedyny dodatek do garnituru. Jeżeli zdecydujesz się na jego brak, warto podkreślić siebie w inny sposób. Idealnym rozwiązaniem jest zegarek, a nawet bransoletka. Zegarek lub bransoletka na Twoim nadgarstku sprawią, że będziesz wyglądał  z jednej strony elegancko, a z drugiej również luźno. Innymi detalami, które mogą rozświetlić Twój ubiór, mogą być poszetki, czy spinki do mankietów. Szczególnie gdy masz na sobie granatowy garnitur z białą, gładką koszulę. Kolory takie jak różowy, pomarańczowy czy zielony stanowią rewelacyjny kontrast dla garniturów. Jednym z dodatków, są rownież buty. Tu zasada jest jedna. Obuwie musi pasować formalnie do garnituru.

Podsumowanie

Pamiętaj, że dodatki nie zastąpią krawata. To zupełnie różne sprawy. Najlepiej w tych sprawach skonsultować się z profesjonalistami. Zadzwoń do Nas. Doradzimy, a nawet zaprojektujemy dla Ciebie indywidualny strój, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Nasza pracowania to 4 pokolenia doświadczenia. Zapraszamy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top