Krawiec Wiśniewski

korzyści z posiadania garnitury szytego na miarę

garnitur na miarę szyty krawiec wisniewski

Garnitur szyty na miarę kwintesencją mężczyzny

Kiedy ludzie słyszą „garnitur szyty na miarę” od razu myślą, że to ogromny wydatek, nie na ich kieszeń. Albo jeszcze inaczej, że to niepotrzebne, czy raczej dla “modnisi” lub Panów z ogromnym ego. Jak my to widzimy? Garnitur na miarę to garderoba, która może przetrwać lata, a na pewno, która dosłownie zaprezentuje Twój niepowtarzalny styl. Przede wszystkim decydując się na skorzystanie z usług krawca, zrobisz nie jeden, a dwa kroki w przód, jeżeli chodzi o styl i szyk. Kolejnym elementem jest fakt, iż wersja szyta na miarę, jest jedynym, niepowtarzalnym egzemplarzem, który stworzono tylko dla Ciebie. Dlatego właśnie garnitury uszyte na miarę są niesamowite, a ich charakter podkreśla Twój wygląd.

Korzyści płynące z posiadania garnituru uszytego na miarę

 

1. Lepsze dopasowanie

Każdy, kto chce dobrze wyglądać, wie, że dopasowany oznacza wszystko. Dopasowanie jest kluczem do pokazania się szerszej publiczności w najbardziej pochlebny sposób. Dla facetów ma to duże znaczenie – ponieważ dobrze wyglądać, to znaczy być atrakcyjnym. Jeśli wyglądasz dobrze, to znak, że jesteś gotowy na wszystko.

To właśnie jedna z głównych zalet garnituru szytego na miarę. On jest po prostu stworzony dla Ciebie, dopasowany do sylwetki, zapewniając pełen komfort i wygodę noszenia. Tu nie może być mowy o żadnych napięciach materiału, czy jego marszczeniu. Taki garnitur ma zapewnić pewność siebie ponad przeciętną.

Wykonany na wymiar oznacza, że ​​możesz dostosować pewne elementy pod swoje upodobania, takie jak:

 • więcej swobody w okolicy szyi,
 • długość rękawów,
 • rodzaj szycia,
 • materiał z jakiego zostanie wykonana marynarka i spodnie.

Istotne jest, aby znać swój typ ciała. Nie myśleć co będzie za miesiąc, czy 2 miesiące. To dziś chcesz szyć garnitur, nie jutro. Skoncentruj się na ubraniu siebie TERAZ. Pamiętaj, że jeżeli nie należysz do osób atletycznych, czy nie jesteś z tych FIT, nie musisz się martwić. Szyjąc garnitur u krawca możesz podkreślić swoje walory i cechy dla Ciebie ważne, a odwrócić uwagę od tych mniej pochlebnych.

2. Wysokiej jakości materiały

W przypadku rzeczy dostępnych w sprzedaży komercyjnej, jakość nie jest priorytetem. Tak działa system –  masowe produkcje za pomocą maszyn przemysłowych musi być opłacalna. Warto zaznaczyć, iż te ubrania nie przechodzą przez ręce profesjonalistów, którzy przyglądają się każdemu szczegółowi. Inaczej sytuacja ma się w pracowniach krawieckich.

Profesjonalni krawcy cenią precyzję. Potrafią na miejscu wprowadzać poprawki i zwracać uwagę na niespójności. Przywiązują wagę nawet  do odpowiedniej ilości ściegów na cal – dzięki czemu tkanina jest wytrzymała.

Mimo, że w sklepie też możesz wybrać garnitur z konkretnego materiału, to w pracowni zostanie ona dobrana, zanim proces się rozpocznie. Masz na to 100% wpływu, z pełnym doradztwem krawca, którego doświadczenie jest nieocenione.

Bawełna, wełna, włókna sztuczne, mieszane włókna naturalne, jedwab itp. – co wybrać? Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, możesz wybierać spośród cięższych tkanin lub tych o gęstszym splocie/mieszaniu. Jeżeli masz to szczęście i mieszkasz w cieplejszym klimacie, możesz spróbować lżejszego materiału. Doświadczony krawiec na pewno wytłumaczy Ci wszystko. Wytłumaczy cechy konkretnych materiałów, opowie o splotach, których wybór jest bardzo istotny. Sploty wpływają na fakturę ubrań, na to, jak dobrze ubrania oddychają i jak bardzo mają tendencję do marszczenia się.

 

3. Możesz podkreślić swój osobisty styl

Istnieje granica tego, jak bardzo „ty” znajduje odzwierciedlenie w gotowych do kupienia garniturach. Garnitur szyty na miarę pozwoli wydobyć więcej indywidualności. Profesjonalne pracownie krawieckie pracują nie tylko z różnymi tkaninami, ale także dbają o funkcjonalność i dodatki, które mają wpływ na efekt. Pamiętaj, że na etapie współpracy, to TY  masz ostateczne zdanie. Najważniejsze, by być kreatywnym.

Niektóre opcje, z których możesz skorzystać, to:

Kolor

 • pierwsza rzecz, którą ludzie zauważają z daleka,
 • silnie wpływa na nastrój i pierwsze wrażenie jakie zrobisz,
 • każdy kolor ma inne znaczenie.

Projekt kołnierza

 • część koszuli uwydatniająca określone rysy twarzy i/lub górnej części ciała,
 • obejmuje różne style: konwencjonalne, rozpinane, zapinane na guziki i bardziej nietypowe, takie jak kołnierzyk ze szpilką lub zakładką.

Inne funkcje

 • kształt mankietów: możesz wypróbować mankiety, które są kwadratowe lub mają zaokrąglone rogi, aby wyglądały bardziej męsko,
 • kształt kieszeni: możesz dodać jedną lub dwie kieszenie na piersi lub zrezygnować z nich, aby uzyskać czystszy wygląd koszuli,
 • pasujące paski: możesz ich użyć do bardziej efektownych lub bardziej stylizowanych strojów.

 

4. Marnuje się mniej czasu i wysiłku

W przeciwieństwie do standardowych zakupów, droga do wymarzonego garnituru szytego na miarę jest prosta i łatwa do kontrolowania. Oczywiście idąc do sklepu, bierzesz i kupujesz. Tak przynajmniej się wydaje. Spójrz na to jednak z innej strony. Chce Ci się chodzić po sklepach? Przymierzać garnitury – często bardzo dużo. Tracić czas na dojazdy? Rozmawiać ze sprzedawcami, którzy najczęściej nie są dobrze przygotowani merytorycznie i technicznie? Jeżeli nie lubisz zakupów, to cały proces może być dla Ciebie torturą.

Wszystko się zmienia pracując z krawcem, gdzie masz gwarancję, że coś dostaniesz. Przede wszystkim ustalasz czas,  którym musi być zrobiony garnitur, a później już tylko czekasz. Nie tracisz czasu, który jest najcenniejszą rzeczą na świecie. Tu nie dowiesz się, że coś jest „wyprzedane”, czy „niedostępne”. Pamiętaj, aby uzyskać maksymalną satysfakcję, musisz dobrze komunikować się ze swoim krawcem. Jasno określ swoje potrzeby i preferencje. Powinieneś także wysłuchać jego sugestii lub punktu widzenia. (To ktoś, kto ubrał już tysiące klientów!)

Ogromnym plusem garniturów uszytych na miarę jest ich niepowtarzalność. Jeżeli Twoja praca wymaga od Ciebie bycia eleganckim, to takie garnitury będą strzałem w dziesiątke. A może nie jesteś biznesmanem i kochasz stylowo i szykownie wyglądać na codzień – pracownia krawiecka, to dobry kierunek.

5. Twoje ubrania trwają dłużej

W tym zorientowanym na konsumentów świecie towarów tymczasowych musisz być mądrym nabywcą. Musisz zdać sobie sprawę, że odzież szyta na miarę to świetna długoterminowa inwestycja. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na użyte materiały i jakość wykonania, które nie będą sprawiać problemów. Właśnie jakość na tu największe znaczenie. Zlecając szycie garnituru, wszelkie problemy, które mogą wystąpić z czasem, mogą być łatwo rozwiązane przez wykwalifikowanego krawca (zazwyczaj są to drobne poprawki). Taki garnitur ma przetrwać te kupione w sklepach i nigdy nie powinien cię zaskoczyć jakąś poważną wadą.

Istnieje kilka sposobów, aby szytej marynarce i spodniom przedłużyć ich żywotność:

Szwy francuskie

 • szwy zapewniają większe bezpieczeństwo i trwałość, zapobiegając zaplątaniu się lub uszkodzeniu nitek,
 • pozwalają ubraniu mieć schludny, wykończony pod linijkę wygląd.

Wstawki

 • materiały, które można umieścić w miejscach naprężeń odzieży (takie jak dolne szwy boczne),
 • zmniejszają ilość naszego stresu, który występuje, gdy myślimy o tych miejscach.

Podsumowanie

Jeśli chcesz, aby garnitur był wykonany zgodnie z typem ciała, w wybranym przez ciebie stylu, musisz wybrać garnitur niestandardowy – szyty na miarę.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top