Krawiec Wiśniewski

6 kroków do prawidłowej pielęgnacji garnituru

czyszczenie garnituru za pomocą szczotki

Prawidłowa pielęgnacja garnituru — bezpieczne szczotkowanie

Rozczochrane włosy są nieestetyczne, podobnie jak łupież i martwe mieszki włosowe są niezdrowe. Dlatego szczotkujemy i pielęgnujemy włosy zarówno ze względów higienicznych, jak i kosmetycznych.

Podobnie jak ludzkie włosy, wełniany garnitur musi być odpowiednio wyczesany, aby zapewnić jego długą żywotność i nieprzerwaną użyteczność. W tym wpisie omówimy szczotkę do garnituru i najlepszą metodę czyszczenia garnituru.

Co to jest szczotka do garnituru?

Szczotka do garnituru dla mężczyzn (zwana również „szczotką do ubrań”) może przypominać szczotkę do włosów z uchwytem lub szczotkę do butów bez uchwytu. Korpus jest często wykonany z drewna, a czasem z formowanego plastiku; włókna szczoteczki mogą być syntetyczne lub naturalne zwierzęce. Podobnie jak w przypadku każdego akcesorium, szczotka do garnituru dla mężczyzn może być prosta i tanio wykonana lub wykonana ręcznie, o wysokiej oryginalnej jakości.

Czy możesz, zamiast tego użyć nowej szczotki do butów? Nie! Najczęściej szczotki do czyszczenia butów są zbyt szorstkie; wystarczająco dobre dla skóry obuwia, ale zbyt destrukcyjne dla delikatnej wełny garniturowej.

Skąd wziąć wysokiej jakości szczotkę do garnituru dla mężczyzn?

Internet jest Twoim najlepszym przyjacielem. Porządna szczotka kosztuje około 100-150 PLN. Nie jest to więc wydatek straszny, biorąc pod uwagę jego przeznaczenie. Aukcje internetowe i lokalny antykwariat mogą być dobrymi miejscami, w których można znaleźć ręcznie wykonane szczotki do garniturów. Czasami warto zapytać swojego tatę, czy dziadka, którzy nosili lub noszą garnitury, czy nie posiadają takiej i nie chcieliby Ci jej podarować. Szczególnie senior rodu może mieć naprawdę porządną szczotkę.

Rozejrzyj się, a na pewno znajdziesz dobrą ofertę.

szczotka drewniana z prawdziwym włosiem do garnituru

Jaka jest różnica między tanią szczotką do garnituru, a drogą szczotką do garnituru?

Mechanika i zasada są takie same. Jaka jest więc różnica między szczotką do garnituru za 100 złotych a tą za 500 (też takie są)? Odpowiedź jest jedna: jakość i długoterminowa wartość. Tania szczotka do garnituru zrobi to samo, co droga szczotka, ale niektórym mężczyznom to nie wystarczy.

Niektórzy dżentelmeni chcą przekazać tradycję i swój dobytek swoim synom i wnukom, chociaż może się wydawać, że to już nie te czasy. Jednak prawdziwych koneserów dobrze wyglądającego garnituru jest naprawdę wielu. Widać to w pracowniach krawieckich coraz częściej, gdzie kolejki po garnitur są naprawdę spore.

Odlewany plastikowy pędzel do garnituru niewiele mówi i jest traktowany jak tanie narzędzie – pamiątkowa szczotka do garnituru pokazuje szacunek dla kunsztu i jest w równym stopniu eksponatem, co narzędziem funkcjonalnym.

Po co w ogóle zawracać sobie głowę szczotką do garnituru?

Odpowiedź brzmi: ten 15-sekundowy nawyk może przedłużyć żywotność Twojej marynarki o dekadę.

Z biegiem czasu Twój wełniany garnitur przypomina “zbroję”. Pochłania kurz i cząsteczki jedzenia, dzięki czemu koszula jest czysta, a krawat nieskazitelnie czysty. I chociaż nie widać tych maleńkich kawałków w tkaninie, one tam są. Jeśli zostanie to zlekceważone, może się to nagromadzić i doprowadzić do rozpadu i osłabienia włókien. Z czasem doprowadzi to do utraty atrakcyjności tkaniny i jej rozdarcia.

Włókna szczotki do garnituru zazębiają się między włóknami wełnianymi garnituru. W rezultacie zagnieżdżone włosy, resztki jedzenia lub inne zanieczyszczenia są usuwane.

Czy powinieneś użyć szczotki do garnituru, czy rolki?

Podchwytliwe pytanie. Używaj obu, jeśli je masz, ale lepiej czyścić garnitur szczotką, ponieważ wałek nie usuwa brudu i resztek jedzenia osadzonych w tkaninie. Zacznij od szczotki do garnituru, aby zebrać włókna wełniane i usunąć wszelkie uporczywe kawałki brudu, popiołu z cygar, włosów i innych niepożądanych elementów. Następnie lekko przejedź marynarkę za pomocą rolki. Powtórz w razie potrzeby. Żadne włosy ani brud nie będą miały szans, gdy użyjesz tej kombinacji.

szczotka do czesania garnituru

Jak szczotkować garnitur?

1) Przede wszystkim powieś garnitur na wieszaku i zostaw go rozpiętym. Nie potrzebujesz specjalnych wieszaków, jeżeli masz garnitur z sieciówki, jednak jeżeli posiadasz naprawdę drogi garnitur szyty na miarę, zadbaj o profesjonalne wieszaki.

2) Delikatnie szczotkuj, ruchem w dół, najpierw klapy, szczególnie wokół szyi. Upewnij się, że używasz delikatnych pociągnięć, które nie biegną prostopadle do włókna wełny.

3) „Podnieś kołnierz” swojego garnituru i wyszczotkuj pod kołnierzykiem tym samym delikatnym ruchem w dół. Po zakończeniu przywróć kołnierz do normalnej pozycji.

4) Zacznij od szwów na ramionach i szczotkuj w dół po obu stronach: tył i przód.

5) Chwyć jeden rękaw i wyciągnij go. Wyszczotkuj szew, zaczynając od pachy: po lewej i prawej stronie.

6) Zacznij od ramienia i szczotkuj każdy rękaw tym samym ruchem w dół.

Jak często należy szczotkować garnitur?

W przeciwieństwie do czyszczenia na sucho garnituru należy go szczotkować przed i po każdym użyciu. Szczotkowanie garnituru jest tanią i łatwą metodą konserwacji, a dzięki temu nawykowi zauważysz, że rzadziej odwiedzasz pralnię chemiczną i oszczędzasz pieniądze.

Podsumowanie

Nie ma znaczenia, czy inwestujesz w garnitury szyte na miarę, czy masz niestandardowe garnitury dopasowane do ciała. Utrzymywanie ubrań w czystości zachowa ich wygląd i żywotność.

Prosta szczotka do garnituru powinna znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Szczotkowanie garnituru nie powinno zająć więcej niż minutę, a noszenie pięknego garnituru, wolnego od brudu, łupieżu i resztek jedzenia, pozwoli Ci nosić go dłużej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top