Krawiec Wiśniewski

Dbanie o garnitur. 5 żelaznych zasad.

Linia ramion, kołnierz i gładkie plecy marynarki

5 zasad na zadbany garnitur

Dbanie o garnitur to nie taka trudna sprawa, naprawdę. Warto zastosować kilka prostych zasad, aby Twoja garderoba była zawsze zadbana, czysta i świeża.

Czyszczenie garnituru

Są faceci, którzy będą czyścić swoje garnitury za każdym razem, po jego zdjęciu. Sposób myślenia wydaje się słuszny, jeżeli następnego dnia chcesz pokazać się w biurze, spotkaniu, wyglądając świeżo i czysto. Czy to jednak dobry pomysł z tym częstym picowaniem? Nie do końca. Częste czyszczenie garnituru na sucho powoduje zużycie naturalnych włókien i zabiera do kliku lat “życia” tkaninie. Najlogiczniejszym rozwiązaniem, jednocześnie najbezpieczniejszym gdzie zaniesienie naszej garderoby do pralni, ale też tylko wtedy, gdy będzie ona wyraźnie zabrudzona. Jeżeli tak nie jest użyj wałka do zabrudzeń lub zmyj zanieczyszczenie punktowo wodą. Natomiast na drobne plamy wystarczy miękki ręcznik. Jak dbać o garnitur, by dobrze wyglądał

Prasowanie parą garnituru

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego garnituru do maksimum, kup parownicę. Na pewno będzie to znakomity zakup, gdy posiadasz więcej niż jeden garnitur, które nosisz na codzień. Nigdy nie używaj zwykłego żelazka bezpośrednio na materiale, ponieważ na pewno spalisz włókna i nadasz brzydkiego połysku materiałowi. Ważne jest, aby nie parować garnituru, jeżeli tego nie potrafimy. Wtedy lepiej oddać go w ręce profesjonalistów, dobrej pralni.

Umiejętnie wieszanie garnituru

Każdy garnitur powinien wisieć w szafie. Nie można składać, czy wieszać na dłużej na oparciu krzesła. Aby garnitur zachował swoją formę, zalecamy użycie drewnianych lub plastikowych wieszaków z zaokrąglonymi krawędziami. Gwarantują one bardziej naturalny kształt, który ładnie wypełnia ramię, a przez to idealne ułożenie. Wystarczą dwa dni na wieszaku, aby garnitur w naturalny sposób odzyskał oryginalny kształt. Umiejętnie wieszanie garnituru

Pakowanie garnituru

Najlepszym sposobem na spakowanie garnituru jest “zwinięcie go”. Jak to zrobić prawidłowo? Odwróć marynarkę na lewą stronę, złóż ramiona i zwiń ją. Uważaj, aby szwy i klapy były wyrównane podczas składania, a następnie zrób luźne zwinięcie od dołu do góry. Tak spakowany garnitur na pewno nie ulegnie zniszczeniu, czy zniekształceniu. To idealne rozwiązanie dla podróżujących z mniejszym bagażem.

Przechowywanie garnituru

Dbanie o garnitur to również kwestia jego przechowywania. Niektóre z Twoich garniturów na pewno jest sezonowych. Prawdopodobnie nie będziesz nosić ciężkich wełnianych garniturów w środku lata. Przed schowaniem garniturów na sezon należy je wyczyścić na sucho. Garnitur można oczywiście odwiesić na wieszaku, jak wyżej napisaliśmy, jednak najlepiej będzie go schować wcześniej do specjalnej torby na garnitur.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że mało kto zapewnię dba w taki sposób, jak wyżej, o swoje garnitury. To jednak bardzo ważne, szczególnie jeżeli posiadasz garnitury bardzo drogie lub w szczególności szyte na miarę. Te ostatnie też nie należą do tanich. Tym bardziej warto zastosować te kilka rad. W naszej pracowani od wielu lat zdobywamy doświadczenie nie tylko krawieckie, ale również związane z pielęgnacją. Zapraszamy do kontaktu z nami. Doradzimy, podpowiemy, uszyjemy. Twój garnitur czeka na Ciebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top