Krawiec Wiśniewski

Garnitur Szyty Na Miarę – Kolory i Ich Znaczenie

Jak dobrać kolor garnitury? krótki poradnik

Garnitur na zamówienie — kolory i ich znaczenie

Czy kolor garnituru ma znaczenie? Czy naprawdę jest tak bardzo ważny? Odpowiedź jest jedna — Tak. Dzieje się tak dlatego, że kolor jest pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą — i zazwyczaj jest to pierwsza rzecz, którą ludzie wybierają, gdy kupują garnitur. Dużo łatwiej jest zdecydować, że chce się “szary garnitur” niż że chce się “wrzosowoszary Harris tweed o splocie jodełkowym”. Tak więc na razie możemy odłożyć na bok bardziej skomplikowane wątki i zacząć od podstawowych wyborów kolorystycznych dla garnituru szytego na miarę.

Wybór koloru garnituru i jego funkcje:

Charcoal Gray — Biznesowy klasyk. Ciemny, łatwy do dopasowania. Pierwszy garnitur większości mężczyzn. Navy Blue — Inny biznesowy klasyk. Bardziej młodzieżowy, ale wciąż również wybierany przez zdecydowanych, świadomych mężczyzn. Czarny — Odważny, ostry i poważny. Nie jest tak uniwersalny, jak ciemnoszary lub głęboki granat, ale bardzo efektowny, jeśli jest noszony właściwie. Raczej na eleganckie, poważne okoliczności. Ciemnoszary — Elegancki i ponadczasowy do biura lub na wolne weekendy. Dobrze współgra z jasnymi wzorami. Ciemny brąz — Ponownie, odpowiedni do biura, idealny na spotkanie poza godzinami pracy. Brązowy garnitur to także model, który można wystylizować zarówno w eleganckiej, jak i bardziej casualowej formie. Tan (piaskowy odcień brązu) – Lub khaki, taupe, lub podobne jasne odcienie. Popularny przy wyborze letnich garniturów, szczególnie wykonanych z bawełny lub lnu. Jasnoszary — Nie komponuje się dobrze ze wzorami. To najlepsza opcja na letnie, niezobowiązujące okazje. Nie należy do kolorów biznesowych. Niebieski — To zawsze dobry wybór zarówno na oficjalną, jak i mniej formalną okazję. Jest bardzo twarzowy i niezwykle uniwersalny. Jaśniejszy idealnie sprawdzi się, jako zestaw casualowy. Biały — Klasyczny w południowych Stanach Zjednoczonych, ale w Polsce to rzadkość. Czemu? Raczej nosi się go w cieplejszych klimatach, u nas wybierany na uroczystości ślubne. Deep Green, Purple, Etc. – Bardzo odważne i mocne kolory. Zarezerwowane dla mężczyzn będących za pan braNietypowe kolory powinny być utrzymane w ciemnych barwach, aby pozostały reprezentacyjne.t z modą. jak dobrać odpowiedni kolor garnituru

Jak wybrać odpowiedni kolor do garnituru?

Najprostszym sposobem na wybranie odpowiedniego koloru garnituru szytego na miarę, jest często myślenie o roli, jaką twój garnitur będzie odgrywał. Chodzi o sytuacje, w których najczęściej będzie noszony. Jeżeli garnitur jest dla Ciebie podstawową garderobą lub po prostu często je nosisz, szansa, że będzie uniwersalny, jest znikoma. Warto jednak od czegoś zacząć. Zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią krawiecką. Wspólnie na pewno zaprojektujemy garnitur idealny dla Ciebie. Najważniejsza jednak kwestia dotyczy przeznaczenia Twojego garnituru. Poniżej kilka możliwości.

Garnitur biznesowy szyty na miarę czy garnitur casualowy?

Większość firm, szczególnie o charakterze mocno biznesowym, nie wymaga od swoich pracowników noszenia garniturów. Te, które to robią, zazwyczaj oczekują pełnego stroju biznesowego, ograniczając Cię do szarości lub granatu. Brąz, czerń i ciemne odcienie szarości są dozwolone, w zależności od konkretnego biznesu, ale mimo wszystko, jesteś ograniczony do trzech lub czterech kolorów. Garnitury casualowe to rzadkość. Mamy na myśli garnitur, jako całość. Większość mężczyzn, gdy ubiera marynarkę, raczej dobierze lekkie spodnie materiałowe, czy częściej jeansy. Bez wątpienia warto mieć jeden pełny garnitur casualowy w swojej garderobie. Najlepiej oczywiście taki uszyć, gdyż rzadko w sieciowych sklepach można kupić naprawdę dobrze dopasowany zestaw. Jeżeli już zdecydujesz się na takie rozwiązanie, warto spojrzeć na mniej popularne kolory: jasne szarości, tany i khaki, brązy i błękity itp.

Jak bardzo uniwersalny ma być garnitur?

Prosto skrojony garnitur w jednolitym, ciemnym kolorze możesz ubrać niemalże na każdą okoliczność. Idealnie nada się na mocno biznesowe spotkanie, jak również ba mniej oficjalne spotkanie bez krawata. Jeżeli zachodzi potrzeba, to zarówno marynarka, jak i spodnie mogą być noszone oddzielnie, tworząc kolejne stylizacje. Idąc w bardziej nietypowe i swobodne kolory, garnitur staje się mniej uniwersalny. Nie będziesz w stanie nosić go nigdzie indziej niż spotkania towarzyskie.

Jak poważnie musisz wyglądać?

Niektórzy mężczyźni noszą garnitur dla zabawy, na luzie, a inni szukają świadomej przewagi nad konkurencją. Jeśli planujesz grać dandysa, jasne garnitury są zdecydowanie dla Ciebie. Aby uzyskać wygodny, wyrazisty wygląd, który jednak nie onieśmiela ludzi, najlepiej sprawdzisz się w brązach lub ciemniejszych szarościach. Miłośnicy mocnych wrażeń powinni wybrać najciemniejsze odcienie, granaty i szarości, bez żadnych wzorów poza lekkim prążkowaniem.

Czy chcesz mieć wzorzysty garnitur, czy monochromatyczny?

Nie wszystkie kolory dobrze “czują” się w towarzystwie wzorów. Jasne szarości i tany są już na tyle nieformalne, że nie wyglądają zbyt dobrze ze wzorem (który musiałby być w ciemniejszym odcieniu niż sam garnitur). Ciemne kolory lepiej “parują” się ze wzorami. Warto pamiętać, że najciemniejsze kolory są zbyt formalne na wyraziste wzornictwo. Granatowy i szary wyglądają najlepiej jednolicie lub są delikatnie ozdobione prostymi białymi paskami. Jakie kolory najlepiej zatem łączyć ze wzorami? Idealne to te ze środka palety kolorów: średnia szarość, klasyka w jasnych kratkach (kratka Glena), lub ciemne brązy z paskami.

Czy Twoja karnacja współgra (lub nie współgra) z określonymi kolorami?

Niektóre odcienie skóry po prostu nie pasują do pewnych kolorów. Na przykład mężczyźni o bladej karnacji mają tendencję do wyglądania na zmęczonych w czarnym garniturze. Lepiej sprawdzi się u nich garnitur w kolorze granatowym lub ciemnoszarym. Wiele problemów z cerą wynika z kontrastu, a nie z samego koloru skóry. Można temu zaradzić, dobierając odpowiednie dodatki, jak koszula czy krawat. Jeżeli jednak nadal nie wyglądasz dobrze w garniturze jednego koloru, prawdopodobnie musisz unikać takiego rozwiązania. W takiej sytuacji najlepiej wybrać się do pracowni krawieckiej, gdzie odcień garnituru zostanie dobrany idealnie pod Twój odcień skóry. Wszystko to może wydawać się skomplikowane, biorąc pod uwagę, że zaczęliśmy od pytania “jaki kolor powinien mieć twój garnitur?”. Jak już wspomnieliśmy, kolor Twojego garnituru będzie pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważą. Pokrywa on większość Twojego ciała — cokolwiek kolor oznacza, będzie oznaczał to wyraźnie. Dlatego stawiamy go na pierwszym miejscu. Nie wszystkie garnitury są jednak jednego koloru, ale o tym w następnym artykule: wzory i formalność!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top