Krawiec Wiśniewski

Pasek do garnituru. Jak wybrać.

Pasek do garnituru również trzeba dobrać

Pasek do garnituru wydaje się prostym do wybrania dodatkiem, który nie wymaga poświęcenia większej uwagi. Jednak to właśnie pasek równie dobrze może ulepszyć lub zepsuć stylizację garnituru i być różnicą między eleganckim i stylowym wyglądem a totalną porażką. Przeczytaj nasz poradnik, jak nosić i dobierać pasek do garnituru.

Dlaczego powinieneś nosić pasek, ale nie musisz go mieć

Możesz zapytać, co mamy na myśli: „Powinienem, ale nie muszę nosić paska”? Cóż, powodem, dla którego powinieneś nosić pasek, jest to, że jest świetnym dodatkiem do garnituru. Jeśli jednak nosisz dobrze dopasowany garnitur, nie potrzebujesz go, aby utrzymać spodnie na swoim miejscu. Noszenie kontrastowego paska, na przykład brązowego z niebieskimi spodniami garniturowymi i jasnoniebieską koszulą, pomoże wyraźnie „odciąć” górną część ciała od dolnej. Może to jednak sprawić, że będziesz wyglądać na bardziej szerokiego lub niższego. Jeśli chcesz wydłużyć swoje ciało i wydawać się wyższy, wybierz pasek w kolorze podobnym do spodni. Biała koszula - perfekcja i elegancja W dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których nie nosimy paska. Nie jest to żaden błąd, pod warunkiem, że wiemy, kiedy możemy sobie pozwolić na jego nienoszenie. Jeśli Twój garnitur jest dobrze skrojony, to pasek powinien służyć wyłącznie celom estetycznym. Oznacza to, że możesz nie nosić paska do garnituru. Należy jednak wziąć ważny element spodni pod uwagę, a mianowicie szlufki w spodniach. Jeśli nie są zbyt zauważalne, możesz nie zakładać paska. Jeśli jednak szlufki są dość widoczne, Twój strój może wyglądać, jakby był niekompletny. Jakbyś zapomniał paska. Zawsze można szlufki usunąć, jeśli naprawdę nie chcesz nosić paska lub znaleźć spodnie, które w ogóle nie mają szlufek. Takie spodnie możesz zamówić w naszej pracowni krawieckiej, jednak pamiętaj też, że pasek dodaje szyku i podkreślając końcowy wygląd.

Różnice między paskiem do garnituru a paskami na co dzień

Główną różnicą między paskiem do garnituru a paskiem na co dzień jest klamra. Podczas gdy zwykłe paski mogą mieć różne kształty sprzączek, pasek do garnituru ma zwykle prostą, pojedynczą płaską sprzączkę. Jeśli klamra jest bardziej zaokrąglona lub ozdobna, jest to zwykle pasek casualowy. Paski do garniturów posiadają również zwykle gładką skórę, bez żadnej faktury. Warto zaznaczyć, iż skóry tkane i wzorzyste (takie jak krokodyl) są na pograniczu dopuszczalności. Natomiast skóry szyte i przesadnie ozdobne lub inne tkaniny są na pewno casualowe.

Jak dopasować pasek do garnituru?

Podstawowa zasada dopasowania paska do stroju jest prosta; dopasuj pasek i buty, a będziesz miał połączenie doskonałe. Jeśli masz czarne skórzane buty, powinieneś nosić czarny skórzany pasek. Jeśli masz ciemnobrązowe buty, powinieneś nosić ciemnobrązowy pasek. Dziś nie musisz uzyskać dokładnie tego samego koloru, co może być trudne, szczególnie w przypadku brązów, po prostu upewnij się, że masz podobny odcień i ton. Złamanie tej zasady może być ryzykowne, ponieważ możesz wystawić się poniekąd na pośmiewisko. Nie oznacza to, że nie możesz zaryzykować, jeżeli zrobisz to ze smakiem. Przykładem może być pasek idealnie w kolorze spodni, wręcz wtapia się w nie, lub kolorowy pasek, który podkreśli Twój charakter.

Jak dobrać rozmiar paska

Podstawową zasadą jest upewnienie się, że pasek ma wystarczającą długość, aby przeciągnąć go przez każdą szlufkę paska, ale i pętle na samym pasku. Z reguły powinno się dążyć do wykorzystania środkowego lub trzeciego otworu pasa podczas zapinania. Warto pamiętać, że wysokiej jakości paski najczęściej można skrócić. Wystarczy zdjąć sprzączkę, przyciąć pasek, a następnie ponownie zapiąć sprzączkę. Bezsprzecznie ważnym detalem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest szerokość paska. Zbyt wąski może wyglądać źle i nieproporcjonalnie, a przy szerokich szlufkach, zwyczajnie się ruszać. Pasek musi być idealnie dopasowany w tym elemencie.

Materiał wykonania i kolor paska

Tradycyjnie męskie paski są wykonane ze skóry, ale można znaleźć również inne materiały. Sploty płócienne i bawełniane, a także materiały syntetyczne i sztuczne skóry, to najczęściej spotykane. Już ustaliliśmy, że pasek dopasowuje się do butów, stąd większość męskich pasków jest dostępna w kolorze brązowym i czarnym. To poniekąd dobra wiadomość. Wystarczy mieć paski w tych właśnie kolorach, aby zachować wszelkie wymogi dobrego stylu. Jeśli nie chcesz nosić paska, ale bez niego spodnie nie utrzymają się na miejscu, zawsze możesz zdecydować się na szelki. To jednak temat na inny wpis.

Jak kupić pasek?

Jeśli będziesz trzymał się zasady dopasowania paska do butów, to nie musisz ich mieć zbyt wiele. Dlatego radzimy zainwestować w wysokiej jakości paski, które można nosić do garnituru — czarny skórzany pasek i brązowy skórzany pasek. Każdy inny wybór będzie dość ryzykowny, jeżeli dobrze nie zastanowisz się nad tym, co chciałbyś osiągnąć. Najlepiej zgłosić się o poradę do specjalistów w dziedzinie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pasków, ale również zapraszamy do naszego sklepu online po więcej stylowych dodatków.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top