Krawiec Wiśniewski

Idealny garnitur – Jak dobrać garnitur, by wyglądać dobrze.

Różnice między garniturem szytym na miarę, a sieciowym

Jak dobrać garnitur?

Idealny garnitur wystarczy kupić, przecież to żadna filozofia. Spodnie układają się na butach, nogawka nie obciska, a marynarka się dopina. Czego chcieć więcej? Zbyt wielu mężczyzn wpada we własną pułapkę, zakładając, że​​ znają swój rozmiar garnituru i dopóki się tego trzymają, wszystko po prostu pasuje. Gdyby to było takie proste! Jak dobrać garnitur? Garnitury różnią się krojem, „konstrukcją” i stylem. Najwięcej jednak zależy od sylwetki, co na pewno utrudnia znalezienie odpowiedniego garnituru! Stąd najlepszym wyborem, jest krawiec, który uszyje dokładnie taki garnitur, jaki potrzebujesz. Właśnie dlatego Krawiec Wiśniewski działa od 4 pokoleń z dużym sukcesem. Zaufaj nam, a zajmiemy się uszyciem idealnie dopasowanego stroju ze skrupulatną dbałością o szczegóły. A teraz rzuć okiem na kluczowe punkty kontrolne i sprawdź, czy masz garnitur, który wygląda dobrze.

Linia ramion, kołnierz i gładkie plecy marynarki

Idealny garnitur, to przede wszystkim marynarka. Jednymi z kluczowych elementów budowy marynarki są ramiona i plecy. O dobrze skrojonej marynarce świadczy dobrze wszyte miejsce rękawów, które nie powinno wykraczać poza naturalną linię ramion. Warto zaznaczyć, że rękaw nie powinien się zapadać. Doskonale widać to na pierwszym rysunku, gdzie dokładnie widać, jak rękaw delikatnie wybrzusza się na barkach. Umożliwia to ramieniu wypełnienie górnej części rękawa, co powoduje jego gładkie ułożenie w linii prostej. Zatrzymajmy się na chwilę w tym miejscu. Jeżeli Twoja marynarka jest za duża w ramionach, to źle. Natomiast jeżeli zamierzasz kupić takową w sklepie, nie rób tego. Czemu? Poprawki krawieckie ramion są bardzo trudne i mogą zmienić cokolwiek w bardzo małym zakresie. Linia ramion, kołnierz i gładkie plecy marynarki W marynarkach stosuje się również wypełnienia. Wszystko zależy od budowy ciała. Zależność jest taka: szerokie ramiona, wypełnienie małe lub jego brak, natomiast wąskie ramiona, wypełnienie nieco większe. Cały zabieg pozwoli zachować właściwe proporcje oraz wymodeluje sylwetkę. Idealny garnitur to przede wszystkim idealnie skrojona marynarka, która powinna delikatnie przylegać do pleców. Materiał nie powinien mieć żadnych fałd. Nie bez znaczenia jest też kołnierz, który powinien ściśle i równo przylegać do kołnierzyka koszuli. Nie może być mowy o żadnej przerwie między jednym a drugim.https://www.traditionrolex.com/16Klatka piersiowa oraz front marynarki Przymierzając marynarkę, takim „must have” jest sprawdzenie, jak układa się po zapięciu guzika. Dopasowanie marynarki do wielkości klatki piersiowej jest kluczowa. Klapy powinny przylegać płasko do klatki piersiowej. Luka między klatką piersiową a klapami wskazuje, że marynarka jest za duża. Przykładem jest źle dopasowana marynarka, gdy klatka piersiowa nie jest zbyt okazała. Źle skrojone klapy, będą się wyginać. Klatka piersiowa oraz front marynarki

Klapy marynarki:

Klapy to kluczowy punkt marynarki. Dlaczego? Ponieważ jest trudny do poprawienia przez krawca, dlatego od razu powinien leżeć odpowiednio. Na ten element często nie zwracamy uwagi, kupując garnitur w sieciowym sklepie, a i sam sprzedawca nie informuje nas o tym fakcie. Właśnie przez problem z poprawkami. Klapy powinny mieć odpowiednią szerokość, która powinna iść w parze z szerokością krawata. Natomiast i krawat, i klapy, muszą być dopasowane do naszej sylwetki. Taki zabieg potrafi przeprowadzić perfekcyjnie tylko krawiec z doświadczeniem.

Guziki marynarki:

Kolejnym ważnym elementem dobrze skrojonej marynarki, są guziki. Niby nic, a jednak. Mało kto wie, że w marynarce na dwa guziki, zapinamy górny, a w tych na trzy, środkowy. To jednak połowa sukcesu. Jeżeli nawet wiemy, który guzik zapiąć, to czy wiesz, gdzie powinien być wszyty? Guzik, na który zapięta jest marynarka, powinien znajdować się w okolicach talii, ewentualnie niewiele ponad nią. Gdy już mamy załatwione tematy związane z klapami i guzikami, czas ocenić, czy marynarka prawidłowo leży. Tutaj wyznacznikiem jest materiał, który nie powinien się marszczyć ani ciągnąć. O dopasowaniu świadczą również prześwity na wysokości talii, gdy marynarka jest zapięta, a ręce opadają swobodnie. Takie zjawisko jest jednak zauważane u osób z proporcjonalną sylwetką.

Idealny garnitur – Spodnie oraz rękawy marynarki

Rękawy:

Dobrze skrojona długość rękawów, jest zwieńczeniem prac nad marynarką. Zawsze sprawdzamy ją z opuszczonymi rękami, dobrze dopasowaną koszulą na długi rękaw oraz zapiętym mankietem. Jednym słowem, zawsze błyszcz na salonach widocznym mankietem. Rękaw marynarki powinien kończyć się ok. 2 cm ponad przegubem nadgarstka. Mankiet koszuli natomiast, wystawać z niego na ok. 1-2 cm. Niestety rękawy, w razie niedopasowania, to kolejny element, który ma bardzo wąski zakres poprawek. W tym miejscu kolejny raz pojawia się przewaga garnituru szytego na miarę.

Spodnie:

W przypadku spodni zarówno długość, jak i szerokość nogawek ma znaczenie. Aby wiedzieć, jak nie popełnić błędu, wystarczy kilka podstawowych wiadomości odnośnie do szerokości nogawki:
  • Wąskie spodnie mogą mieć krótsze nogawki, które delikatnie mogą dotykać cholewki buta. Dopuszczalne jest nawet pokazanie skarpetek.
  • Nogawki średniej szerokości, powinny swobodnie opadać na przyszwę buta, a z tyłu sięgać do połowy cholewki bez załamań.
  • Szerokie spodnie, mogą nogawką zakrywać całą przyszwę buta i sięgać aż do obcasa.
*Spodnie zawsze przymierzamy z nałożonymi na stopy butami! Oceniając długość spodni, kierujemy się przede wszystkim estetyką. Jedno załamanie u dołu i proste spodnie u góry, super. Jeżeli materiał za bardzo się marszczy, spodnie do poprawki. Nie ma większej filozofii.

Podsumowanie:

Daliśmy Ci do myślenia? To dobrze. Pamiętaj, że te kilka zdań to tylko podstawy! Niektóre problemy z doborem garnituru, mogą wynikać z różnych czynników. Jedno jest pewne. Jeżeli potrzebujesz idealnie dopasowanego garnituru, skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych porad, a przede wszystkim doświadczenia. Porozmawiamy, spotkamy się, doradzimy. Krawiec Wiśniewski.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top