Krawiec Wiśniewski

Garnitur ma każdą okazję – po prostu musisz je mieć.

3 niezbędne garnitury w Twojej szafie

Każdy mężczyzna potrzebuje przynajmniej jednego, dobrze skrojonego garnituru, w którym będzie wyglądał perfekcyjnie i pewnie. Garnitur na każdą okazję, to takie “musi hale” każdego faceta. Poniżej przedstawiamy trzy propozycje, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w szafie każdego dżentelmena. Pamiętaj, że kiedy kupujesz garnitur, najważniejszym czynnikiem jest jego dopasowanie. To naprawdę ważna sprawa, jeżeli chcemy wyglądać elegancko. Na garnitur można wydać każde pieniądze, ale jeżeli wypalenie ramion nie jest odpowiednie, a rękawy sięgają połowy dłoni, to jest on bez wartości. I odwrotnie, niedrogi garnitur może wyglądać jak garnitur za 10.000 złotych, jeśli jest idealnie skrojony.

Klasyczny czarny garnitur

Podstawowym garniturem na każdą okazję, który powinien posiadać każdy mężczyzna, jest klasyczny czarny garnitur. Wielu panów na pewno kojarzy go przede wszystkim ze ślubem,  jednak klasyka obroni się w każdej sytuacji. Zaletą czarnego garnituru w porównaniu ze smokingiem jest to, że można go nosić nie tylko na ślubach, imprezach biznesowych, ale również po prostu na spontanicznym spotkaniu. Najważniejsze, aby zwrócić uwagę na akcesoria. Na pogrzeb wybierz białą koszulę i czarny krawat, natomiast krzykliwe kolory i wzory zachowaj na bardziej odpowiednią okazję. Oczywiście, jeżeli czarny klasyk, to przede wszystkim formalny styl. Sprawdzą się na pewno podczas pogrzebów, które często są niespodziewane. To natomiast pozostawia nie wiele czasu na zakup odpowiedniej garderoby. Ciekawostką na pewno dla większości będzie fakt, że czerń zarezerwowana jest dla wszelkich wydarzeń nocnych. Jednakże za najbardziej uniwersalny, uważa się garnitur kolorze granatu. Podsumowując, wybierz czarny garnitur, przede wszystkim wtedy, gdy wydarzenie wymaga eleganckiego dress code. Inaczej można zaliczyć sporą modową wpadkę.

Casualowy garnitur, nie tylko formalnie

Kiedyś, niektóre firmy wymagały od swoich pracowników noszenia garnituru. Dziś nieco się to zmieniło, jest więcej luzu, nawet gdy garnitur jest wymagany. Po prostu nie musi być on w 100% formalny, a luźniejszy. Strzałem w dziesiątkę będą casualowe garnitury. Bardzo dużą ofertę znajdziecie w ofercie naszego sklepu Krawiec Wiśniewski. Taki mniej oficjalny zestaw może być wykonany np. z lnu, czy wełny. W przeciwieństwie do klasycznych garniturów tu można pozwolić sobie na każdy wręcz kolor np. czerwień, czy błękit. To jednak nie wszystko. Do takiego stroju można dodać wzory, kolorowe wstawki oraz wyraziste podszewki. Garnitur casualowy można włożyć nie tylko do pracy, ale także na imprezę, elegancką kolację czy też niezbyt formalne przyjęcie.

Wiosenno — letni garnitur

Pewne imprezy odbywają się tylko, lub raczej ciepłą porą. W tym wypadku w szafie współczesnego mężczyzny nie powinno zabraknąć lekkiego garnituru na letni sezon. Taki strój powinie być wykonany z naturalnej tkaniny np. z lnu lub bawełny. Właśnie te tkaniny pozwolą na przetrwanie większych temperatur. Wiosenno — letni garnitur Jeżeli lekki garnitur, to imprezy na powietrzu. Chrzciny, wesela, a nawet spotkania biznesowe, jeżeli nie wymagają formalnego stroju. Ogromnym plusem na pewno będzie fakt, iż letnie modele najczęściej utrzymane są w jasnych kolorach. To natomiast powoduje, że wyglądamy świeżo, wesoło, a i nie powodują nagrzewania się tkaniny.

Podsumowanie:

Bez względu na to, na jaką okoliczność potrzebujesz garnituru, jedno jest pewne. Jeżeli potrzebujesz idealnie dopasowanego garnituru na każdą okazję, skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych porad, a przede wszystkim doświadczenia. Klasyczny, casualowy, czy letni, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Spotkajmy się, porozmawiamy, doradzimy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top