Krawiec Wiśniewski

Dlaczego warto posiadać garnitur szyty na miarę?

garnitur szyty na miarę
Prawdopodobnie nie ma mężczyzny, który w swojej szafie nie posiada chociaż jednego garnituru. Dlaczego prawdopodobnie? Bo jeżeli nawet taki posiada, to niekiedy jest on ubierany wyłącznie okazyjnie. Garnitur to bardzo osobliwa część męskiej garderoby i jeżeli już decydujemy się na jej zakup, to powinien być on wyjątkowy.
Wyjątkowy, czyli taki, który będzie tylko Twój. Taki specjalnie dla Ciebie uszyty. Jednym słowem, uszyty na miarę. 
garnitur szyty na miarę

Garnitur szyty na miarę

Nie ma się co oszukiwać. Rzadko kiedy garnitur zakupiony w sieciowym sklepie jest wysokiej jakości, jeżeli w ogóle o jakości możemy mówić. Na pewno sytuacja wygląda inaczej w wysokiej klasy salonach, jednak nadal są to kolekcje, które są ogólnodostępne. Wiadomo, że mężczyzna nie podchodzi do tego jak kobieta, ale na pewno dobrze jest jednak wyróżniać się z tłumu, szczególnie z klasą.
Kiedyś garnitury szyte na miarę były symbolem luksusu, na który mogli sobie pozwolić nieliczni. Dziś już tak nie jest. Kiedyś personalizowane garnitury zamawiali bogaci biznesmeni, czy menadżerowie. Moda na indywidualność to zmieniła. Obecnie dostęp do tych usług ma każdy i warto zadbać o to, by chociaż jeden taki garnitur znalazł się w naszej szafie.
Warto zaznaczyć, że dobrze skorojony komplet przedstawia właściciela jako osobę klasą, która ma pojęcie o dobrym wyglądzie.

Różnice między garniturem szytym na miarę, a sieciowym

Garnitur szyty na miarę to część garderoby, uszyta ręcznie, zgodnie z potrzebami dotyczącymi Twojej sylwetki i indywidualnej stylizacji. Są tworzone od zera, od podstaw, bez wcześniej przygotowanego wzoru. Dzięki temy krawiec ma pełną kontrolę nad całym procesem twórczym, szczegółami stylizacji, a Ty zyskujesz jedyny w swoim rodzaju strój.
Są również garnitury “szyte na miarę” z wzoru. Wówczas krawiec wykorzystuje standardowy wzór, wybrany przez klienta, natomiast szyje go ręcznie zgodnie z pobranym wymiarem, wybranym materiałem, a także ustala stylizację z przyszłym właścicielem.
Różnice między garniturem szytym na miarę, a sieciowym
Na koniec mamy garnitury tak zwane off-the-rack, czyli dosłownie “z wieszaka”. To masowo produkowane marynarki i spodnie, wykonane zgodnie ze standardowymi zasadami dotyczącymi rozmiarów, które mogą, ale nie muszą, idealnie pasować. W tym przypadku zazwyczaj musisz iść na kompromis w kwestii dopasowania, stylu lub materiału (lub wszystkich trzech), ponieważ rzadko znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. Do tego dochodzi przymierzanie przynajmniej kilku, jak nie kilkudziesięciu garniturów, aż znajdziesz taki, który będzie pasował. Nie dość, że to duża starta czasu, niepotrzebne nerwy, to wisienką na torcie są często nachalni sprzedawcy.
Wszystkie te problemy rozwiązuje garnitur szyty na miarę, a cały proces najlepiej oddać w ręce krawca z doświadczeniem.

Wady i zalety garnituru szytego na miarę?

Każdy proces ma swoje wady i zalety. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zanim więc podejmiesz decyzję, zapoznaj się z naszymi przemyśleniami w tym temacie.

ZALETY GARNITURU SZYTEGO NA MIARĘ

  • Indywidualna obsługa i doradztwo,
  • Dopasowany krój, styl i materiał – wszystko w jednym miejscu,
  • Kontrola stylizacji garnituru, w tym nie tylko materiału zewnętrznego, ale także detali jak podszewka czy guziki. W Krawiec Wiśniewski oferujemy wspaniałą gamę materiałów garniturowych, a także wykwintne wzorzyste podszewki, które dodadzą stylu Twojemu garniturowi szytemu na miarę,
  • Indywidualny projekt, w pełni uzgadniany z Tobą. Dostosuj garnitur do swoich indywidualnych upodobań pod względem stylizacji, wybierając wąskie klapy, krótsze długości marynarki, skośne kieszenie, guziki przy mankietach, czy nitki wokół nich. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko wyobraźnia,
  • Jest jedyny w swoim rodzaju, podkreśla charakter i unikalny styl właściciela.

MINUSY GARNITURU SZYTEGO NA MIARĘ

Jedynym jest tak naprawdę czas oczekiwania. W zależności od krawca, proces tworzenia trwa od 3 – 6 tygodni, zanim zobaczysz efekt końcowy. Czas liczymy od momentu wykonania pomiarów do pierwszego dopasowania i ewentualnych zmian. W naszej pracowni staramy się, aby maksymalnie skrócić ten czas, jednak jakość wykonania jest dla nas priorytetem i nie zawsze się to udaje. Kolejna sprawa to pewien wysiłek, który musisz podjąć. Co to oznacza?
W przypadku Twojego pierwszego garnituru szytego na miarę, pierwsza konsultacja zajmuje około 30-45 minut, a pierwsze dopasowanie po ukończeniu garnituru zajmuje około 10 minut. Bezsprzecznie ważną kwestią jest fakt, że większość krawców zatrzyma Twoje wymiary na poczet kolejnych, ewentualnych zamówień. Jeżeli zdecydujesz się na kolejny zakup, wystarczy wybrać materiał i stylizację (około 10-15 minut), i być pewnym gwarancji idealnego dopasowania!
Koniec z marnowaniem czasu na żmudne zakupy i przymierzanie wielu garniturów. Jak widać, ilość plusów znacznie przewyższa ilość minusów, jeżeli w ogóle o takich można mówić. 

Jaka jest cena garnituru szytego na miarę?

Na polskim rynku jest wiele firm, które oferują usługi związane z szyciem garniturów na miarę. To zarówno znane firmy, projektanci mody, oraz pracownie krawieckie. Naszym zdaniem to właśnie pracownie są tym miejscem, gdzie warto zajrzeć w pierwszej kolejności. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Zakłady krawieckie najczęściej to rodzinne pracowanie, niekiedy prowadzone od pokoleń. Wróćmy jednak do clou tematu.
Ceny indywidualnie szytych garniturów są naprawdę różne. Zaczynają się od 2 tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu za komplet. Cenę generuje przede wszystkim jakość tkaniny. Przykładowo garnitur uszyty z wełny super 110s będzie kosztować między 3000 PLN, a 4000 PLN, podczas gdy uszyty z czystej wełny super 120s lub 130s nawet dwa razy tyle. Im lepsza jakość tkaniny, tym wyższa cena.
Jaka jest cena garnituru szytego na miarę?
Cenę generuję również  renoma konkretnego krawca, czy salonu, czas oczekiwania czy sam projekt, który czasami jest bardzo wymagający. To wszystko sprawia, że cena garnituru na miarę jest wyższa niż zestawu z sieciowego sklepu.

Jak przebiega szycie garnituru na miarę?

Sam proces nie jest skomplikowany, przynajmniej na początku. Zaczynamy oczywiście od wizyty w pracowni krawieckiej, gdzie zdecydować musimy, czy decydujemy się na uszycie garnituru jedną z dwóch metod: bespoke czy made to measure. Ta pierwsza polega na szyciu garnituru od zera. Druga to tworzenie z szablonów.

Jeżeli zdecydujesz się na szycie od podstaw, będziesz na pewno musiał uzbroić się w cierpliwość. Przy made to measure, proces traw nieco krócej. Istotny jest fakt, iż są to najpopularniejsze metody szycia garniturów na miarę.

Na pierwszym spotkaniu, po wybraniu metody szycia, krawiec zbiera wszystkie miary od klienta. Zakładając, że wybraliśmy pierwsza metodę, na pewno nastawić trzeba się na przynajmniej kilka spotkań w związku z przymiarkami. To jednak rekompensuje nam efekt, gdyż otrzymamy bez wątpienia idealnie dopasowany garnitur o niepowtarzalnym charakterze.

Ponieważ kupujesz garnitur wykonany na indywidualne zamówienie, musisz pamiętać, że czasami coś może pójść nie tak. Większość zakładów krawieckich oferuje bezpłatne przeróbki, dopóki garnitur nie będzie taki, jaki sobie wymarzyłeś.
W naszym przypadku, jeśli wymagane są poprawki, oczywiście je nanosimy i obiecujemy dostosować garnitur do perfekcji; to nasza gwarancja idealnego dopasowania.

Dla kogo tak naprawdę jest garnitur szyty na miarę?

Tak naprawdę nie ma grupy mężczyzn, do której w szczególności kierowana jest ta usługa. Każdy facet powinien mieć w swojej szafie chociaż jeden taki zestaw, stworzony tylko dla niego. Mimo to pokusimy się na drobny podział.

Pierwszą grupą facetów jest grupa, którzy z różnych powodów nie mogą znaleźć nic dla siebie w normalnym sklepie. Wynikać to może z budowy ciała, która nie należy do standardowych. Dotyczy to przykładowo większych Panów, korzystających z siłowni, czy też po prostu grubszych. W takich wypadkach naprawdę można mieć problem z zakupem wymarzonego modelu. Mogą nie pomóc tu żadne przeróbki. Właśnie dla tych Panów idealnym rozwiązanie będzie wizyta u krawca. Efekt na pewno będzie niesamowity.

Dla kogo tak naprawdę jest garnitur szyty na miarę?

Drugą grupę stanowią Panowie, których portfel zniesie większość obciążeń. Menadżerowie, właściciele firm, celebryci, to niektóre grupy, stawiające często na luksus ponad miarę. Są to ludzie doceniający nie tylko indywidualny charakter garnituru, ale przede wszystkim wysoką jakość materiał, główny nacisk kładąc na perfekcyjne wykonanie.

Słowo podsumowania

Uważaj na słowa „szyty na miarę”. Wielu sprzedawców garniturów używa ich, aby opisać wygląd i krój garnituru, ponieważ jest to dobry (niestety mylący) chwyt marketingowy. Pamiętaj, że „garnitur szyty na miarę” to indywidualnie szyty ręcznie komplet, wykonany zgodnie z Twoimi wymiarami i wymaganiami. Oznacza to, że za każdym razem otrzymasz produkt najwyższej jakości, skrojony tylko dla Ciebie. W tej materii warto zaufać doświadczeniu. Nasza pracownia działa nieprzerwanie od 4 pokoleń. Wierzymy, że wiemy na czym polega rzecz. Napisz do nas lub zadzwoń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top