Krawiec Wiśniewski

Niesamowite Pomysły na Ubiór Pana Młodego

Zastanawiałeś się, jak chcesz być ubrany i postrzegany w ten wyjątkowy dzień?  Frak, smoking, surdut a może klasyczny wizytowy garnitur…

Do tej pory moi klienci przekonali się, że każdy “Pan Młody” wychodził z mojej pracowni, spod mojego krawieckiego oka i mojego nabytego przez dziesięciolecia instynktu elegancji – ZADOWOLONY!!! 

Materiał, kolor, krój, buty, koszula, spinki do mankietów, kwiat do butonierki, poszetka… krawat czy muszka? Wiele teorii i reguł  krąży wokół ślubnego ubioru pana młodego. Moim zdaniem najważniejsze jest: żeby również poprzez ubiór para stanowiła jedność!   

Klienci wiedzą, że rozmowy w mojej pracowni zaczynamy od…  W skrytości pokazania mi na ekranie telefonu sukienki – później już wspólnie dochodzimy do sedna… A sednem jest zasada: 
ŁAM WSZELKIE ZASADY – JEŻELI POTRAFISZ ZACHOWAĆ STYL I SMAK ODPOWIEDNI NA DANĄ UROCZYSTOŚĆ, MIEJSCE I CZAS!

Często się zdarza, że klienci wierzą we mnie całkowicie i pozwalają zadecydować w czym pan młody powinien wystąpić, aby również ubiorem stanowi jedność ze swoją wybranką.
Dlatego chętnie podzielę się kilkoma praktycznymi przemyśleniami na temat ślubnego ubioru 

Samopoczucie – dostosuj ubiór do swojej osobowości.

To jest Twój dzień, bądź totalnie sobą, przed wybranką życia i bliskimi. To jak wyglądasz odzwierciedla Twój charakter, styl życia. Dopiero kiedy sam czujesz się prawdziwie dobrze, jest to zauważane i doceniane przez innych. Jeśli masz duszę dżentelmena, eleganckiego pana załóż frak, surdut, żakiet, smoking. Przy doskonałym skrojeniu, zachowaniu odpowiednich proporcji, będziesz wyglądał i czuł się wspaniale bez względu na wzrost czy figurę. Jeśli Twoją fantazją jest mieć nietuzinkową kreację, to również zdobądź się na to, a stworzymy ją razem i zadbam abyś nie wyglądał w niej komicznie.
Tylko pamiętaj, że klasyka ma w sobie uniwersalne piękno. 

Motyw przewodni ślubu

Coraz częściej do mojej pracowni przychodzą mężczyźni, którym nie zależy na wyglądzie, oddają pełną decyzje przyszłej żonie, mamie, babci… (każda wie lepiej od krawca…) Miej zaangażowanie we własny ubiór i charakter wesela. Niech Twój wygląd będzie częścią całej ceremonii.

Pragmatyzm czy wyrafinowanie?

Zastanów się, czego potrzebujesz. Jesteś typem osoby, która w swojej garderobie ma dziesiątki garniturów i “ten ślubny” ma być na specjalną okazję czy zależy Ci na garniturze, który będziesz mógł nosić przy innych okazjach?

Poniżej parę zdjęć stanowiących małą opowieść… Jak ubrać się do ślubu wg. Wiśniewskich!

– Akurat na tę uroczystość wybraliśmy czarny smoking, skrojony z wysokiej skrętnej czesankowej wełny. 

Przyszedł czas… Z szafy, z pokrowca…

Spodnie z wszytym szerokim (7-8 cm) pasem. Moda narzuca, aby były bliskie ciała, dopasowane z wąskim lampasem po boku i guzikami na opcjonalne klasyczne szelki.

​I rzędowa marynarka zapinana na 1 guzik, szerokie (moda!) klapy pokryte jedwabiem z butonierką na mały kwiatek. Kołnierz z aksamitu. Poszetka.

​Koszula smokingowa, biała z krytą plisą i mankietami na spinki. (najlepiej rodowe!)
Wiązana mucha i czarne lakierki dopełniają całości kreacji.

​Już, już…

​Kwiatek do butonierki często z wiązanki panny młodej.

​Łyczek dobrej whisky na odwagę…

​i wchodzisz w nowy etap życia jak James Bond w nowej odsłonie filmu!

Ostatnim zdaniem dodam, że… 

Mężczyzna w tym dniu powinien wyglądać niezwykle elegancko i dostojnie. Najlepiej we fraku, surducie, żakiecie albo smokingu. Również dobrze skrojony wizytowy garnitur czasem z ciekawie dobraną kamizelką i odpowiednimi dodatkami jest coraz częściej wybieranym strojem, głównie ze względów praktycznych.

Przyjdź do mnie lub do mojego syna w Warszawie, doradzimy jak podjąć właściwą dla Ciebie decyzję! 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top