Krawiec Wiśniewski

krawiec wiśniewski

Rekrutujemy Krawca
- Warszawa

  • kogo szukamy opis stanowiska
  • zakres obowiązków
  • czego oczekujemy
  • co oferujemy

krawiec wiśniewski

Rekrutujemy Krawca
- Warszawa

Moja mama kiedyś, kiedyś, kiedy jeszcze byłem małym chłopcem i raczej przeszkadzałem w pracowni — tylko bawiąc się szpulkami, ścinkami, guzikami opowiadała mi często o warszawskiej firmie krawieckiej w której mój ojciec, dwaj jego bracia i jedna z sióstr uczyli się krawiectwa. Była to pracownia ich wuja — brata matki. Nie bagatelna musiała być ta warszawska pracownia, skoro mama zawsze zaczynała swoją opowieść od tego, że wuj — właściciel, jeździł po Warszawie własną karetą zaprzężoną w cztery konie! Były to lata dwudzieste, dwudziestego wieku. Lata od których chyba mógłbym zacząć liczyć dni i lata krawieckich poczynań pokoleń Wiśniewskich. Fakt ten dokumentują dwie zachowane jakimś cudem reklamy, mówiące o zaistnieniu „Wiśniewskich” na terenie tworzącej się z nadmorskich piasków Gdyni przy ul. Świętojańskiej 75. Jedna reklama zamieszczona w Dzienniku Gdyńskim nosi datę 16. 12. 1936r., druga 22. 12. 1938.

Jak wygląda proces rektutacji?


Skontaktuj się z Tomaszem Wiśniewskim
Wyślij maila na adres tomasz@krawiecwisniewski@gmail.com
lub zadzwoń na numer 608 651 267

krawiec wiśniewski

Nasza historia

Mój ojciec Stefan Wiśniewski, najpierw prowadzący razem z bratem pracownię w Gdyni — w czasie okupacji, przenosi się do Warszawy i kupuje lokal przy ul. Dobrej. W nim prowadzi krawiecki zakład i w nim zamieszkuje z moją matką. Tam też w 1940 r. rodzę się ja Janusz Wiśniewski. W Warszawie przeżywamy Powstanie i razem z tysiącem niedobitków, zostajemy wysiedleni po jego kapitulacji do Pruszkowa. Tam, widzę ojca po raz ostatni. Z Pruszkowa biorą go do Dachau — skąd już nie wraca.

Natomiast, stryj Józef, po powrocie z niemieckiej niewoli, dalej prowadzi pracownię w Gdyni przy ul Świętojańskiej 25. W roku 1957 wyrzucony przez “Władzę Ludową” ze Świętojańskiej — kupuje lokalik przy ul Starowiejskiej 25.

Ja, mający w 1959 r. 19 lat — niedoszły weterynarz, zaczynam uczyć się krawiectwa. W 1968 r. stryj niespodziewanie umiera i… Od tego czasu ja Janusz Wiśniewski prowadzę Pracownię Krawiecką KAT „S”. w Gdyni Starowiejska 25. – (W marcu, roku 2019 będę obchodził 60 lecie krawieckiego istnienia w tym miejscu). Mój syn Tomasz ucząc się, studiując — cały czas przysposabiał się również do krawieckiego zawodu. Dzięki temu, od przeszło piętnastu lat z dużym powodzeniem ubieramy również Warszawiaków w naszej filii przy ul Krochmalnej 2.

Jak widzicie Państwo nasza historia, historia firmy „Krawiec Wiśniewski” już od czterech pokoleń nieustannie służy Państwu – zapewniając poprzez modny krój, perfekcję wykonania – Państwa styl i elegancję. Wszyscy wiedzą, że “Wiśniewski” to doskonała marka!

Scroll to Top