Warsztat

Na stronę „do krawca” zapewne zaglądają tylko ci zainteresowani ubiorem: młodzi przed studniówką, przed ślubem, obroną pracy naukowej, spodziewanym awansem, czy zobowiązani wymogami towarzyskimi. Sporą grupę stanowią też klienci nietypowi – nie mieszczący się w ograniczonych ramach konfekcji. Gro jednak moich klientów to ludzie ustabilizowani zawodowo i finansowo. To ludzie, u których ubiór odgrywa niepoślednią rolę – znawcy elegancji i dobrego smaku, dla których krawiectwo miarowe jest nieodzownym elementem Ich życia. Oni potrafią przemierzać nie tylko Polskę za znalezieniem dla siebie dobrej pracowni. Tacy klienci wiedzą o krawiectwie i ubiorze naprawdę dużo i o ile znajdą „swojego” krawca pozostają mu wierni „na wieki”; bardzo często są przyjaciółmi pracowni.

Całe moje życie upływa mi na krawiectwie, na ubieraniu ludzi, na tworzeniu Ich piękniejszymi. (A co zatem idzie i nieraz lepszymi – wszak elegancki ubiór zobowiązuje!) – Myślę, że to mi się udaje. Geny po ojcu i moje zaangażowanie sprawiają, że Pracownia Krawiecka Kat. „S” liczy się i to nie tylko w Polsce. Klienci czują, że oddaję Im serce. W czasach niesamowicie szybkich technologii, pędzącego do przodu Świata, a wraz z nim i naszego życia, wielu ludzi nie widzi potrzeby refleksji nad swoim wizerunkiem. – Pędzą myśląc, że nie zauważenie przemkną wśród bliźnich, nie znajdując czasu nie tylko na estetyczny wygląd, ale bywa, że i na higienę. Niestety ludzi takich jest coraz więcej nie tylko w Polsce. Coraz częściej widzi się Ich wśród nas nawet w miejscach przewidzianych na kulturę i zachowanie dobrego smaku. – Cóż, w takich czasach przyszło nam żyć. Na szczęście (albo i nie) oni nie zaglądają na stronę „do krawca”.

 

Materiały

Wybór tkaniny to bardzo ważna sprawa. Wybieramy ją w zależności od rodzaju ubioru: inną na ubiór letni, inną na ubiór zimowy, inną na garnitur wieczorowy a jeszcze inną na garnitur wizytowy. Zawsze możecie Państwo liczyć na profesjonalną pomoc z naszej strony. Kiedy już wiemy na jaką okoliczność chcemy sobie fundnąć garnitur, przystępujemy do wyboru materiału. Z tym dzisiaj nie ma problemu! Wiele zagranicznych firm oferuje nam próbniki z "Materiałami Świata". Pozostaje tylko kwestia CENY. Musimy jednak wiedzieć o tym, że garnitur uszyty na miarę  - z w miarę dobrego materiału - nie może kosztować mniej niż trzy tysiące zł. O górnej granicy ceny za jeden m. - lepiej tu nie wspominajmy - Nie chcę nikogo przestraszyć. O jakości materiału decyduje wiele czynników, o których będę wspominał prezentując poszczególne rodzaje i style naszych ubiorów.

 
 

 

 

Jednym z ważniejszych etapów podczas szycia ubioru  jest krojenie. Wymaga ono pełnej precyzji i znajomości fachu. Od prawidłowego skrojenia zależy bowiem późniejszy efekt końcowy.​


 

 

Ważny jest dobór pracowników - "mistrzów" w zakładzie. Ich manualny kunszt, precyzja ręcznego wykonania, "rozumienie" figury klienta - stanowi o końcowym efekcie.

Przybliżamy kilka wykończeniowych niuansów szycia na miarę.


Ubiory w naszej pracowni szyjemy z najlepszych materiałów produkowanych przez znane markowe firmy. Wyróżnia je modny krój indywidualnie dostosowany do figury jak i perfekcyjne wykończenie.

 

 

 

 


 

 

 

© Wiśniewski 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.